Sony odchází z vývoje 32nm technologie výroby čipů

Na výzkumu a budoucí výrobě čipů 32nm technologií se měla společnost Sony podílet spolu s IBM a Toshibou, ale ve čtvrtek 8. listopadu se objevila zpráva, že se již dále v tomto společném podniku nebude angažovat.Na výzkumu a budoucí výrobě čipů 32nm technologií se měla společnost Sony podílet spolu s IBM a Toshibou, ale ve čtvrtek 8. listopadu se objevila zpráva, že se již dále v tomto společném podniku nebude angažovat.

Tato informace přišla těsně před oficiálním uvedením procesorů Intelu s kódovým označením Penryn, které jsou vyráběny 45nm technologií. Ta se pravděpodobně během krátké doby stane standardem a 32nm procesory by se měly objevit zhruba za dva roky. To ovšem pro Sony může být příliš dlouhá doba.

Charles King, analytik společnosti Pund-IT říká, že pro Sony bude lepší, když přesune své zdroje do jiné oblasti, neboť jeho finanční situace není úplně růžová. Díky zklamání z prodejů Playstation 3 a poklesu tržeb v hudebním průmyslu přineslo společnosti Sony problémy a odstoupení od vývoje 32nm procesu není prvním krokem vzad, který je nuceno udělat. Již před pár týdny například Sony prodala svoji továrnu na prodej procesorů Cell Toshibě. Tyto procesory se používají v Playstation 3, ale uplatnění nachází i v blade serverech a některých dnešních superpočítačích.

Analytici hodnotí rozhodnutí Sony ohledně 32nm procesu kladně, neboť se tak firmě uvolní prostředky, které bude moci využít pro akutnější případy a oblasti. Samotný vývoj výroby čipů 32nm technologií navíc tato skutečnost pravděpodobně nijak negativně neovlivní, neboť na ní pracuje kromě IBM a Toshiby například i Intel nebo Samsung a na výzkum tedy bude i nadále k dispozici dostatečné množství potřebných zdrojů. Menší procesory tedy určitě přijdou, ať už se Sony nebo bez ní.

Přečtěte si také:
Přírodní postupy při výrobě čipů
Křemík dosáhl svých limitů
Intel uvedl na trh 45nm procesory nové generace


Komentáře