Nové příležitosti pro SUSE Enterprise Storage 7

Ukládání, ochrana a správa neustále rostoucího množství dat za rozumnou cenu je jednou z největších výzev, kterým firmy dnes čelí. Škálovatelná, robustní a spolehlivá úložiště jsou nezbytná k tomu, aby si podniky uchovaly svou konkurenční výhodu – nebo jí naopak dosáhly.

Nové příležitosti pro SUSE Enterprise Storage 7


SUSE proto v rámci inovací představilo již sedmou verzi SUSE Enterprise Storage, jednoho z předních podnikových řešení  založených na vydání Ceph Octopus, SUSE se na vývoji podílelo od samotného začátku. Vývojáři SUSE vedli komunitní vývoj dvou hlavních modulů pro správu, cephadm a nového grafického prostředí pro dashboard.

SUSE Enterprise Storage 7 umožňuje firmám plně využít výhod cloudu, a posunout svou správu dat a úložišť na novou úroveň. Umožňuje využívat data ke zefektivnění každodenních operací, získávání cenných poznatků z trhu a od uživatelů i implementaci nových produktů a služeb. Poskytuje také snadno spravovatelné, agilní a kontejnerové úložiště, které je rychlejší a spolehlivější. Zákazníci společnosti SUSE mohou urychlit inovace, snížit náklady a zamezit vendor-locku spojeného s proprietárním hardwarem díky transformaci jejich podnikového úložiště s pomocí opravdu otevřeného, unifikovaného a inteligentního softwarově-definovaného úložiště.

Contejnerová architektura SUSE Enterprise Storage pomáhá propojovat úložiště s jeho operačním systémem a umožňuje tak konzistentní nasazení aplikací nezávisle na prostředí. Dále také zjednodušuje správu software a jeho budoucí aktualizace.

Nový framework pro správu úložiště, založený na cephadm, nahrazuje všechny předchozí frameworky, které byly závislé na jednotlivých dodavatelích, a poskytuje vynikající uživatelský komfort. Dashboard je přímo integrován na cephadm a poskytuje souhrnný přehled o celém úložném klastru, což snižuje míru lidských chyb a zjednodušuje běh kriticky důležitých úkolů. Klastry nyní není potřeba ovládat skrze příkazový řádek, ale pouhým zmáčknutím tlačítka.

Na cloudu založený Enterprise Storage 7 je kompatibilní s prostředími v rámci Kubernetes, což potěší uživatele služby.

SUSE nezapomíná ani na podniková prostředí založená na systému Windows. Ceph block I/O ovladač pomůže systémům ve Windows s instalací a také zajišťuje nižší latenci vlivem odstranění závislosti na dříve nutné bráně iSCSI.

„Naše první pocity jsou velmi pozitivní,“ popisuje Johan Carlstedt, výzkumník digitálních systémů a datové vědy datacentra ICE firmy RISE. „Na rozdíl od předchozích frameworků je cephadm velmi intuitivní. Přesun ke kontejnerům celý proces zrychluje, změny v rámci klastru jsou na rozdíl od DeepSea v cephadm velmi rychlé. Na update na SUSE Enterprise Storage 7 se těšíme.“

Registrujte se na webinář a dozvíte se o tom, jak Vám SUSE Enterprise Storage 7 pomůže ochránit, spravovat a optimalizovat data.

Úvodní foto: SUSE LINUX


Komentáře