Windows Intune také umožňuje například zajistit ochranu před nežádoucím softwarem, zahrnuje inventarizaci hardware a software na jednotlivých počítačích, umožňuje nastavit skupinové politiky nebo poskytnout uživatelům na dálku pomoc při řešení problémů.
Díky tomu, že se jedná o cloudovou službu, nevyžaduje investice do serverové infrastruktury, lze ji nasadit a začít využívat okamžitě. IT pracovníkům zvyšuje přehled o stavu počítačů. Předcházení problémů a včasná aktualizace systémů podle výrobce také zvyšuje produktivitu koncových uživatelů.
Plná verze Windows Intune umožňuje prostřednictvím jediného účtu spravovat až 20 tisíc počítačů, přičemž toto číslo se bude s dalšími verzemi ještě zvyšovat.
„S rostoucí mobilitou firemních uživatelů dochází k situacím, kdy jejich počítače nejsou včas aktualizovány. Tím se v praxi zvyšuje riziko napadení jejich počítačů škodlivým kódem a vzniku následných prostojů v jejich práci. Služba Windows Intune pomáhá IT pracovníkům zajistit, aby všechny počítače obsahovaly poslední aktualizace a firemní data tak byla maximálně chráněna. Díky webovému rozhraní navíc mohou IT pracovníci sami spravovat a zabezpečovat počítače odkudkoliv. Jediné, co všichni potřebují, je internetové připojení," říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.
Podle studie IDC mohou na nové službě Windows Intune vydělat i partnerské společnosti. Mohou totiž díky cloudovému řešení zajistit podporu více zákazníkům bez potřeby nabírat další lidi, jak tomu bývá u klasické podpory v místě zákazníka. IDC odhaduje, že partneři mohou s využitím Windows Intune zvýšit své příjmy v oblasti správy počítačů v průměru o 19 procent během prvního roku plného provozu.