Ty vedly k mnoha samovznícením a dokone výbuchům těchto zařízení, což mělo za následek jejich celosvětové svolávání zpět k výrobci. Po otestování více než 200 tisíc chybných kousků s pomocí 700 lidí speciálně určených k tomuto projektu mohl Samsung identifikovat konkrétní problémy s designem a výrobou těchto baterií. Stále ovšem ubezpečuje, že se zbytkem hardwaru ani se softwarem žádný problém nebyl.
V první sadě baterií, vyráběné divizí Samsung SDI, byla chyba v pravém horním rohu baterie, která způsobovala odchylku negativní elektrody. Tato odchylka vedla ke zkratu, který v některých případech způsoboval požáry a exploze. Kromě toho Samsung identifikoval sekundární problém, kdy byla negativní elektroda nesprávně umístěna v záhybu baterie.
Po úvodním svolávání Galaxy Note 7 s bateriemi Samsung SDI přešel Samsung na nového dodavatele, Amperex Technology (v tiskové zprávě Samsungu je jeho baterie označena jako „Battery B“). Tento dodavatel měl problémy se škálováním výroby, aby uspokojil poptávku, což nevyhnutelně vedlo k výrobní vadě. Ta opět vedla ke zkratu, který taktéž způsoboval požáry a exploze.
Je sice možné, že Samsung měl prostě smůlu na oba dodavatele baterií, nicméně pravděpodobnější je, že zaostala kontrola kvality u Samsungu, která byla neadekvátní a způsobila, že se zařízení s vadnými bateriemi v obou případech dostala do rukou zákazníků.
Pro všechny budoucí smartphony bude Samsung využívat novou proceduru pro ověřování kvality baterií, která bude sestávat z osmi kroků. Součástí této nové procedury bude skutečné nabití a vybití každého vyrobeného telefonu, což se dosud nedělalo. Kromě toho bude Samsung simulovat dva týdny „reálného“ využití baterie za pět dní, aby otestoval potenciální problémy při normálním používání.
Zdroj: Techspot.com