Gigantické nákupy Dellu a Facebooku

12. 4. 2012

Sdílet

Dell chce podle svých slov rozšířit svou nabídku desktopové virtualizace.  U té je namísto spouštění desktopového operačního systému a odpovídajících aplikací přímo v uživatelově PC, virtuální desktop běží na serveru v datovém centru. To foirmám usnadňuje správu a zabezpečení takových prostředí.

Koupí firmy Wyse tak Dell podle analytiků získá řadu technologií, jimiž může lépe konkurovat jiným dodavatelům. Portfolio Wyse zahrnuje například tenké i takzvané zero klienty. Například nedávno Wyse představil model T10, který pracuje s čipy ARM, díky čemuž je přístroj levnější a energeticky méně náročný.

Navíc využívá speciální operační systém -  ThinOS -, který je optimalizován právě pro tenké klienty. Zařízení může být nasazeno v různých virtualizovaných prostředích, jako jsou  třeba ty od Citrixu, Microsoftu či VMwaru.

Wyse rovněž vyvíjí systém Stratus, který prý dovolí spravovat jakékoliv koncové zařízení – počínaje smartphony a tablety a konče tenkými klienty či PC.

Jinou akvizici oznámil Facebook – za miliardu dolarů přebírá firmu Instagram, provozovatele populární aplikace pro sdílení fotografií. Platba bude provedena jednak formou akcií, jednak v hotovosti. Oznámil to šéf Facebooku Mark Zuckerberg.

„Díky úzkému propojení s Instagram budeme schopni nabídnout ideální řešení pro sdílení obrázku s těmi, se kterými to chcete provádět,“ dodal Zuckerberg. „Je to pro nás určitý milník, neboť poprvé kupujeme produkt a firmu s tolika uživateli. Rozhodně ale teď nemáme v plánu dělat obdobné akvizice jako je Instagram.“

Mobilní aplikace, kterou nabízí  Instagram, byla původně určena pouze pro platformu Apple iPhone, v současnosti je však k dispozici i pro přístroje s Androidem. Zuckerberg dal najevo, že hodlá zachovat určitou nezávislost Instagramu, takže uživatelé budou moci posílat své obrázky i do jiných sociálních sítí než je Facebook – třeba do Twitteru.

Našli jste v článku chybu?