Konkrétně přibylo v této aplikaci hned několik vrstev, které zahrnují například záznamy získané ze sond Mars Odyssey a Mars Reconnaissance Orbiter, jejichž cestu tak lze nyní sledovat na monitorech počítačů, lze zažít průlet nad povrchem Marsu a dále zde zájemci nově naleznou i odborné komentáře a v sekci věnované historickým záznamům pak i dokumenty a náčrty z pozorování této rudé planety, například od astronomů z předminulého století či od amerického letectva před půl stoletím.
Snímky z Marsu jsou dostupné v aplikaci Google Earth ve verzi 5.0 (beta), která je ke stažení z adresy http://earth.google.com. K dispozici je i trojrozměrný model povrchu Marsu a mezi perličky patří například čerstvě získané fotografie z kamery Themis, která je umístěna na zmíněné sondě Mars Odyssey, které jsou zveřejňovány jen s několikahodinovým odstupem po jejich doputování na Zemi.
Zveřejňování detailních snímků a informací na Google Earth se však také často potýká s problémy, jak se můžete dočíst např. v článku Google Earth obsahoval citlivé údaje o vojenské základně USA na SecurityWorldu. Alespoň v tomto ohledu by záběry z Marsu však měly být bezproblémové...