Mezinárodní operátoři tak budou mít nyní další příležitost k jednoduchému a efektivnímu rozšíření svého ethernetového propojení v rámci střední a východní Evropy.
Virtuální ethernetové platforma ancotel umístěná ve Frankfurtu funguje podobně jako ethernet exchange a umožňuje tak operátorům komunikovat s jakýmkoliv dalším operátorem prostřednictvím jediného spojení.
Tato možnost prý zajistí novým zákazníkům přímé propojení s ethernetovou sítí GTS, která nyní spojuje více než 13 000 budov v České republice, Maďarsku, Polsku, Slovensku a Rumunsku, a každý měsíc přibývá další stovka budov. Rozšíření sítě tímto propojením umožňuje operátorům vybudovat požadované cesty rychle, snadno a bez nutnosti obrovských investic.
„Během posledních let vložila GTS obrovské investice do své homogenní ethernetové koncové platformy pokrývající celý region střední a východní Evropy. Geografické pokrytí je konkurenčním prvkem a my se zaměřujeme na nové způsoby doručení ethernetových služeb do míst, kam nemáme přímý přístup.“ řekl Bruce Garrison, viceprezident a ředitel mezinárodních služeb. „Naše rozhodnutí připojit se k virtuální ethernetové platformě společnosti ancotel je dalším krokem po propojení s Equinix Carrier Ethernet Exchange v říjnu tohoto roku a doplňuje již existující E-NNI propojení s našimi partnery.“
„Ethernetové služby ancotel vmmr (virtual meetme room) umožňují operátorům a poskytovatelům služeb konkurenční a flexibilní jednání v rámci rychle se rozvíjejícího trhu ethernetových služeb,“ řekl K.-J. Orth, Managing Director ve společnosti ancotel.