Konvergovaný cloud od HP spojuje tradiční IT a veřejný i privátní cloud

14. 4. 2012

Sdílet

Novinka byla navržena speciálně pro podnikový sektor, v němž rozšiřuje možnosti využití cloudových technologií napříč IT infrastrukturou, aplikacemi a informacemi.

Uživatelům nabízí možnost volby prostřednictvím otevřeného systému založeného na průmyslových standardech, který podporuje různé hypervisory, operační systémy a prostředí, a také díky heterogenní infrastruktuře.

Honosíé se podle HP i spolehlivostí, jíž je dosaženo pomocí nástrojů pro správu a zabezpečení, které propojují jednotlivé informace, aplikace a dílčí části IT infrastruktury.

„Konvergence cloudových technologií a stále se rozšiřující možnosti mobilního připojení zásadně mění požadavky na budování technologické infrastruktury, návrh aplikací a poskytování informací,“ řekl Bill Veghte, ředitel pro strategii a výkonný vicepresident divize HP Software.

„Konvergovaný cloud umožní organizacím sjednotit veřejné, privátní a řízené cloudové služby s jejich stávající IT infrastrukturou, díky čemuž budou moci vytvořit skutečně transparentní hybridní prostředí, které se dokáže rychle přizpůsobit vysoce proměnlivým požadavkům trhu či novým obchodním strategiím.“

Průzkum provedený na zakázku pro HP odhalil, že organizace v současnosti provádějí výrazné změny ve způsobu poskytování služeb. Z průzkumu zároveň vyplynulo, že v organizacích narůstá množství cloudových řešení, které byly pořízeny bez vědomí či domluvy s IT oddělením.

Podle průzkumu se v téměř 50 % organizací dá najít alespoň jedno oddělení, které pracuje s neschválenými cloudovými IT řešeními, a dalších 18 % respondentů naznačilo, že si nejsou jistí, zda v jejich IT infrastruktuře neschválené systémy nepracují. Vzhledem k odhadovanému dvojnásobnému zvýšení využívání privátních a veřejných cloudových modelů do roku 2020 bude provozní úspěch organizací záviset na jejich schopnosti centralizovat implementaci takových řešení, maximálně je zjednodušit a minimalizovat možná rizika.

V portfoliu služeb HP se tak objeví první konkrétní řešení „HP Public Infrastructure as a Service“ (veřejná infrastruktura jako služba), jako veřejná beta verze od 10. května letošního roku.

Tato služba bude zahrnovat možnost využívání výpočetního výkonu virtuálních počítačů „na vyžádání“ podle potřeby (on-demand), vysoce škálovatelnou kapacitu on-line úložišť a akcelerovanou dostupnost přednačteného obsahu jednotlivým koncovým uživatelům. Díky těmto možnostem budou moci vývojové týmy zprovoznit nové služby během pouhých několika minut a platit jen za skutečně využívané zdroje.

Od 10. května budou prostřednictvím Cloud Services formou privátních beta verzí zpřístupněna rovněž dvě další řešení typu infrastruktury jako služby: relační databázový nástroj pro MySQL a bloková úložná služba zajišťující snadný přesun dat z jedné výpočetní instance do jiné – kdykoli podle potřeby.

Nový nástroj Cloud Maps zase rozšiřuje nabídku integrovaných otevřených řešení HP díky předpřipraveným šablonám aplikací, které tvoří variabilní katalog aplikačních služeb připravených pro snadné nasazení jediným stisknutím tlačítka.

Společně s řešením CloudSystem dokáže Cloud Maps zkrátit čas potřebný pro vytvoření nových služeb v rámci firemních aplikací z měsíců na pouhé minuty.

HP také představilo software Service Virtualization 2.0, který pomůže organizacím s testováním aplikací. Zákazníci mohou jeho prostřednictvím otestovat kvalitu a výkon cloudových nebo mobilních aplikací, a to bez přerušení běžného provozu. Tato funkce je umožněna díky zpřístupnění omezených služeb v simulovaném virtualizovaném prostředí.

Aby organizace lépe zvládly problematické nasazení nových cloudových služeb v složitějších starších sítích, mohou využít řešení Virtual Application Networks. Tato novinka urychluje nasazení aplikací, automatizuje jejich správu a zajišťuje spolehlivost jednotlivých vrstev během poskytování cloudových a virtualizovaných aplikací v rámci architektury FlexNetwork.

Našli jste v článku chybu?