Nejnovější verze nástroje rozšiřuje výkonné možnosti orchestrace a automatizace na širší sadu aplikací a virtuálních strojů a pomáhá organizacím řešit celou řadu situací v oblasti provozu, obnovy po havárii a migrace dat.
„Nová verze nástroje Veeam Availability Orchestrator eliminuje problémy manuálních procesů a zavádí spolehlivou, orchestrovanou obnovu produkčních virtuálních strojů, ať už jsou chráněny zálohami nebo replikami,“ řekl Danny Allan, viceprezident pro produktovou strategii společnosti Veeam. „Rovněž sem patří možnost rychle a efektivně využívat ochranu dat a prokázat tak možnost obnovy v souladu s předpisy, ať už jsou stanoveny firmou nebo zákonnou normou jako například HIPAA, SOX, GDPR.“
Přibližně 80 % firem zažilo v posledních dvou letech incident, kdy bylo potřeba využít plán obnovy IT po havárii[i]. Organizace se musí chránit, plánovat a připravit, aby mohly překonat jakýkoli výpadek, neboť, jak dokládá průzkum mezi zákazníky společnosti Veeam, výpadek byť jediné kritické aplikace stojí organizaci v průměru 102 000 dolarů za hodinu.
Nová možnost automatického testování, dokumentace a spolehlivé obnovy serverů, stejně jako individuální zálohovací úlohy v plně orchestrované verzi, drasticky snižují celkové náklady na vlastnictví (TCO) řešení obnovy po havárii.
Mezi další nové funkce, které jsou součástí nové verze nástroje Veeam Availability Orchestrator v2, patří schopnost:
- snáze prokázat – a v případě potřeby proaktivně napravit – dodržení dohod o úrovni služeb (SLA) pro interní i externí normy a audity, s rozšířenými možnostmi reportování a souladu s předpisy,
- automaticky využívat ochranu dat pomocí zálohování a replikace, pro případy přesahující kontrolu obnovení, například DevOps, testování záplat a upgradů, analytika atd.,
- zprostředkovat vlastní bezpečný přístup k plánování orchestrace a testování zdrojů firemním oddělením, vlastníkům aplikací a provozním týmům, prostřednictvím pokročilé delegace a řízení přístupu na základě rolí (RBAC).