Je součástí síťových karet řady Intel 10 Gigabit Ethernet Server Adapter X520 a podporována je v systémech Windows a Linux (Red Hat a SuSE) či vybraných síťových (přepínače firem Brocade a Cisco) a úložných prvcích (od společností EMC a NetApp).
"Zákazníci se už nebudou muset sami sebe ptát: Můžu tento úložný systém připojit k serveru, který podporuje ISCSI, nebo Fibre Channel? Tato otázka už bude irelevantní – pouze jediným spojem bude možné připojit jakýkoliv typ úložiště k firemní infrastruktuře,“ říká Soni Jiandaniová, viceprezidentka marketingu divize Server Access Virtualization firmy Cisco. „Tento typ flexibility je klíčový pro zprovoznění většiny řešení výpočetní a úložné virtualizace.“
Zahrnutím podpory Open FCoE do operačního systému umožní provádět většinu operací spojených s FCoE v serverových procesorech namísto ve specializovaných čipech síťových karet, což dovolí mimo jiné zlevnění karet, protože pro ně není vyžadován speciální hardware.
Serverové CPU přitom podle Intelu v testech nikdy nebyly zatíženy operacemi FCoE více než 5 %, a tento podíl bude se zvyšujícím se výkonem nových procesorů klesat. Firma EMC certifikovala využití Open FCOE ve svých úložištích řady Symmetrix VMAX a VNX.