Hlavní navigace

Qnap odhalil dvoujádrová NAS

17. 8. 2016

Sdílet

V kombinaci s funkcemi NAS a iSCSI SAN poskytuje kompletní úložné řešení k zálohování a synchronizaci souborů a pro vzdálený přístup k nim. TS-x51A se dvěma porty Gigabit LAN podávajícími datovou propustnost až 211 MB/s, podporou přehrávání a překódování videí 4K a širokou škálou multimediálních aplikací je vhodný pro fotografy a audiovizuální nadšence.

TS-x51A je založen na nejnovějším dvoujádrovém procesoru 14nm Intel Celeron 1,6 GHz (s navýšením až na 2,48 GHz) s nízkým konstrukčním tepelným výkonem 6 wattů a s dvoukanálovou 2GB/4GB DDR3L-1600 RAM pamětí (navýšitelnou na 8GB).

Je vybaven dvěma porty sítě Gigabit Ethernet a podporuje hardwarově akcelerované šifrování AES-NI podávající datovou propustnost až 205,14 MB/s s AES-NI šifrováním celých svazků.

„Navíc má i port USB QuickAccess. Umožňuje přímé propojení pro přenos souborů mezi NAS a systémem Windows/Mac,” uvedl produktový manažer Qnap Jason Hsu.

TS-x51A nabízí i VJBOD (Virtual JBOD), která umí rozšířit úložnou kapacitu TS-x51A pomocí nevyužitého prostoru na jiných Qnap NAS a dalšího rozšíření kapacity lze dosáhnout připojením rozšiřující jednotky Qnap (UX-800P nebo UX-500P). Díky Linux Station umožňuje TS-x51A uživatelům provozovat operační systém Ubuntu, využívat jeho aplikační vybavení a vyvíjet balíčky pro IoT (Internet of Things, Internet věcí), takže mohou využívat zabezpečený privátní cloud kombinující úložiště a aplikace pro IoT.

TS-x51A využívá operační systém QTS 4.2.2 . Hybrid Backup Sync konsoliduje funkce zálohování, obnovení a synchronizace do jediné aplikace, takže úlohy zálohování a obnovení jsou pak efektivnější. Správce úložišť QTS poskytuje webový snímkovací nástroj umožňující až 256 snímků pro svazky/LUN a včasné obnovení dat kdykoli je třeba.

Fulltextový vyhledávací nástroj Qsirch umožňuje rychlé vyhledání souborů na NAS a podporuje vyhledávání v souborech .eml uložených na NAS. Virtualization Station umožňuje provozovat na TS-x51A více virtuálních počítačů založených na systémech Windows, Linux, Unix a Android.

 

Našli jste v článku chybu?