Stalo se tak poté, co minulý týden dostal Microsoft ke koupi společnosti Skype zelenou od Evropské unie. Redmondský gigant přitom musel přislíbit, že Skype zůstane i nadále multiplatformní záležitostí a jakákoliv další verze tohoto softwaru bude dostupná i pro operační systémy jako OS X nebo Android.
Podmínky, za nichž Microsoft koupil internetovou komunikační společnost Skype za částku 8,5 miliardy dolarů, byly vyjednány investiční skupinou Silver Lake a transakce byla původně oznámena 10. května 2011. Akvizice proběhla za souhlasu správních rad obou společností.
Otázka vedení
Výkonný ředitel společnosti Skype Tony Bates s okamžitou platností přebírá funkci prezidenta nově vzniklé divize Skype ve společnosti Microsoft, která bude podřízena přímo výkonnému výkonnému řediteli Microsoftu, Stevu Ballmerovi. Divize Skype bude i nadále poskytovat své současné produkty milionům lidí po celém světě. Později bude Skype postupně integrován do portfolia produktů Microsoftu.
„Skype je fenomenální značka, zbožňovaná miliony lidí po celém světě,“ dodává k akvizici Steve Ballmer, výkonný ředitel společnosti Microsoft. „Těšíme se na spolupráci s týmem Skype při vytváření nových způsobů, jak lidé mohou zůstat ve spojení se svými rodinami, přáteli, klienty a kolegy – kdekoli a kdykoli.“
Zaměstnanci společnosti Skype budou postupně začleňováni do regionálních poboček společnosti Microsoft včetně České republiky, Estonska, Ruska, Švédska, Velké Británie, Lucemburska, Japonska, Singapuru, Hong Kongu a Spojených států.
Historie z rychlíku
Společnost Skype byla založena v roce 2003, o dva roky později byla koupena společností eBay a následně investiční skupinou vedenou společností Silver Lake v listopadu 2009. Akvizice společností Microsoft je dosud přezkoumávána v několika zemích a bude dokončena po skončení přezkoumání.