Snazší zálohování a obnovu dat slibuje novinka od společnosti GFI

16. 5. 2011

Sdílet

Díky zálohování stanic umožňuje například řešit tradiční zlozvyky uživatelů, kteří svá data neukládají na síťový disk, ale prakticky kamkoli na svém počítači. Dovoluje také vytvářet obrazy disků a přenos systému na počítač s odlišným hardwarem.

Nová verze dále nabízí podporu virtualizace, zálohování otevřených souborů, zálohování různých verzí stejného souboru, poskytuje plnou podporu diakritiky a mezinárodních znaků, a umožňuje snadnou obnovu díky použití standardního (neproprietárního) formátu zip. Backup 2011 je dostupný ve třech edicích -- Network (pro malé a středně velké firmy vyžadující zálohu dat na pracovních stanicích), Professional (pro podniky vyžadující centralizovanou správu zálohování dat a pokročilé metody obnovy dat) a konečně Freeware (pro zálohování důležitých dat na domácím PC nebo v nekomerčním prostředí).

Administrátorům přináší GFI Backup 2011 možnost konfigurace a správy z webové konzole pro správu s přístupem odkudkoli po síti nebo i z internetu bez nutnosti vytváření VPN tunelů.  Dále nabízí možnosti pokročilého plánování úloh a monitorování stavu a reportování, což znamená, že je k dispozici přehled i o tom, zda daná záloha proběhla v pořádku. Reporty obsahují přehled o vykonaných aktivitách i o všech případných chybách a varováních, takže administrátor má aktuální informace o stavu zálohování.

 

Vlastnosti Backup 2011 podle výrobce:

  • Zajištění kontinuity podnikání díky spolehlivému zálohování a obnově souborů, které se nacházejí na serverech a stanicích.
  • Snazší práce díky zálohování souborů, které odpovídají určitým parametrům (například dopisy, tabulky, prezentace, obrázky nebo výkresy).
  • Vždy aktuální soubory na různých počítačích díky synchronizaci souborů mezi stanicemi, servery a notebooky.
  • Vyšší bezpečnost díky šifrování a možnosti redundance zálohy (tzv. záloha zálohy) na jiné, geograficky oddělené místo (např. přes protokol FTP).
  • Úspora nákladů díky rychlému obnovení systému z obrazu disku.
Našli jste v článku chybu?