Nyní po žalobě spotřebitelských organizací redmondský gigant slibuje, že už to nikdy neudělá. To však může platit pouze v Německu.
V roce 2015 si někteří uživatelé stěžovali na to, že se Windows 10 na jejich počítače stahovaly a instalovaly samy bez jejich svolení. To přirozeně naštvalo dost lidí a obzvláště centrum pro spotřebitele v Bádensku-Württembersku, které kvůli tomu na Microsoft podalo žalobu.
Americká společnost po rok a půl se táhnoucím soudu souhlasila s rozsudkem a slíbila, že „nebude stahovat a instalovat soubory nových operačních systémů na pevný disk systému uživatele bez souhlasu tohoto uživatele.“
Ještě se uvidí, zda Microsoft tento slib splní i mimo Německo, ale vzhledem k masivnímu odporu vůči jeho praktikám nucených aktualizací lze předpokládat, že firma už podruhé stejnou chybu neudělá.
Ve své snaze dostat Windows 10 na 1 miliardu zařízení učinil Microsoft v únoru loňského roku ze systému „doporučenou aktualizaci“ a nikoliv aktualizaci volitelnou. Systémy zaplavila vyskakovací okna doporučující uživatelům přechod na Windows 10. Nejhorší však bylo, že Microsoft využil taktiku malwaru. Kliknutí na křížek totiž začal brát jako souhlas uživatele s instalací, což byl krok, kterého později litoval, jak přiznal. Zda to myslel upřímně, to už se asi nikdy nedozvíme.
Zdroj: Techspot.com