Podle nového výzkumu bezpečnostní společnosti Sophos 63% uživatelů internetu souhlasí s tím, aby jejich země prováděla kybernetickou špionáž proti jiným státům.
Ze zprávy Sophosu vyplývá, že 49% uživatelů souhlasí s tím, aby byly ve válce použity internetové útoky typu DoS, které mouhou mít zničující dopad na finanční a komunikační služby jiných zemí. Necelých 10% respondentů pak souhlasí s tím, aby útoky DoS jejich státy používaly kdykoli. "Je možná trochu překvapivé, kolik lidí si myslí, že používání internetu pro špionáž nebo dokonce jeho využití jako zbraně je přijatelné," řekl Graham Cluley ze společnosti Sophos. Ve zprávě také stojí, že zemí, ve které je nejvíce webových stránek s nebezpečnými škodlivými kódy, není překvapivě Čína, ale USA. Ve Spojených státech je totiž hostováno celých 42% nebezpečných webů. V těsném závěsu je pak zmíněná Čína a Rusko.
"I když je většina nebezpečných webových stránek hostována ve Spojených státech, pozor by si měly dát i evropské státy jako Francie, Itálie a Nizozemí, kde se počet podobných webů rok od roku zvyšuje. Rozhodně tedy nejde pouze o problém jedné země," dodal Cluley. Sophos vydává podobné bezpečnostní zprávy každého půl roku. V té lednové mimo jiné varoval před riziky kybernetických útoků s tím, že ani tak vyspělé státy jako USA nejsou plně připraveny na kybernetickou válku, neboť nemají dostatečné množství kvalifikovaných pracovníků. Na druhou stranu je jen málo států, které by drtivý kybernetický útok byly schopny uskutečnit.