„Rádi bychom vytvořili síť spolupracujících společností s VUT a jeho jednotlivými součástmi a to z prostého důvodu,“ dodává manažerka projektu, Dagmar Vávrová a pokračuje, „na VUT je velké množství zajímavých nápadů, které je nutné dostat do praxe, a proto jsme tady my.“
Významnou úlohu v práci TT Pointu sehrává také ochrana duševního vlastnictví a nabídka konzultací jednotlivým vědcům, firmám, či jiným subjektům. „Každý se může obrátit na náš útvar, pokud bude potřebovat radu, jak ochránit a prodat svůj nápad, s prosbou o zprostředkování kontaktu s firmami nebo pomoci při jednání s firmami. Naším hlavním cílem je, aby se Vysoké učení technické v Brně mohlo prezentovat kvalitním výzkumem a vývojem a excelentními výsledky této práce zaměstnanců a studentů,“ dodává Vávrová.
Získání firem pro spolupráci začíná být nutností pro jakoukoli vysokou školu, přínos je oboustranný a je zde velký potenciál pro podporu také z EU. „Některé firmy si toto uvědomují, ale zatím je to jen malá hrstka, naším cílem je představit vůbec možnosti spolupráce firmám a říct jim, v čem spočívají největší výhody, důležité je, aby i firmy začaly být iniciativní a přinášely nápady pro spolupráci, popřípadě věděly kam se mají obrátit, a kde jim pomohou, či poradí,“ dodává Vávrová. Veškeré podklady a informace o možnostech spolupráce mohou firmy najít na www.tt.vutbr.cz. „V současné době bude velký potenciál zejména v možnostech spolupráce při druhém kole Inovačních voucherů, kdy dochází k podpoře spolupráce firmy a vysoké školy.“
Posláním Útvaru transferu technologií je napomáhat komerčnímu uplatnění poznatků vznikajících na VUT, podporovat tím rozvoj školy a přispívat ke zvýšení inovačního potenciálu regionu a jeho hospodářskému rozvoji.