Vyzkoušeli jsme: sluchátka Google Pixel Buds Pro 2

9. 10. 2024

Sdílet

Google Pixel Buds Pro 2 Autor: Google

Druhým do party k telefonu Google Pixel 9 Pro XL jsou sluchátka Google Pixel Buds Pro 2. A abych to nezdržoval, jsou skvělé, v zásadě mají jen tři nedostatky, z nichž oba svým způsobem nemusí být relevantní pro každého.

Sluchátka jsou k dispozici ve čtyřech barvách, testovaná varianta sluchátek nabízela porcelánovou variantu. Tady se projevil první nedostat, materiál a barva nabíjecího pouzdra jsou poměrně nepraktická, pokud je nosíte v kapse s dalšími věcmi, jako je zejména kožená peněženka, tak čistá porcelánová barva nevydrží příliš dlouho. Po pár dnech sluchátka vypadají jako kdyby byly z roku 2015 a nikoliv ze září 2024. Předpokládám ale, že černá barva nebo ochranné pouzdro takový problém vyřeší.

Využíváte už některé z inovativních metod šifrování?

Druhým problém, na který jsem narazil je přepínání zdroje zvuku na jiných než androidích zařízení. Sluchátka jsem v testu používal v kombinaci s Pixel 8 Pro a dvěma počítači s Windows 11 (Microsoft Surface a Lenovo Yoga Pro 9). A bohužel u obou laptopů a sluchátek byl problém s automatickou změnou zdroje zvuku. Při změnách zdroje zvuku mezi různými android telefony nebyl problém, to proběhlo automaticky. 

Ale při přeskakovaní mezi telefony a počítači to zdaleka nebylo plynulé a zahrnovalo to delší laborování a často i odebírání a znovupárování sluchátek s Windows. Po několika dnech se to nějakým zázrakem podařilo a všechno začalo fungovat po většinu času fungovat lépe, ale nikoliv dokonale.

Video ke kávě

Máte čas na rychlé a informativní video?

A to navzdory velmi propracované ovládací aplikaci Pixel Buds pro smartphony, kde si můžete sluchátka nastavit prakticky do posledního tónu – od způsobu potlačení hluku, adaptivního zvuku, balancu mezi sluchátky, , mono či stereo až samozřejmě po ekvalizér. Tak podrobné nastavení sluchátek jsem snad ještě neviděl. Nechybí ani možnost přes aplikaci sluchátek „prozvonit“, když nevíte, kam jste je odložili.

Jak se sluší a patří, i Buds Pro 2 mají dotykové ovládání – šest různých gest ovládá základní věci, můžete to mít ještě pestřejší, pokud si stejné gesto (poklepání či podržení nebo přejetí) na různé sluchátko bude mít jiný význam.

Zajímavou funkcí je položka Zdravý sluch – ta v aplikaci hlídá, jak hlasitě a jak dlouhou si sluchátka pouštíte. Pak přehledně (v denním a týdenním pohledu) zobrazuje jak často a intenzivně se vystavujete hlukové zátěži a upozorní vás, že už to je příliš.

Vyzkoušeli jsme: smartphone Google Pixel 9 Pro XL Přečtěte si také:

Vyzkoušeli jsme: smartphone Google Pixel 9 Pro XL

Skvěle si sluchátka vedou v potlačení okolních zvuků. Jednak hodně tlumí už jejich špuntová konstrukce, ale i ANC, které je tady famózní. Ale Google naštěstí ví, že tlumení je až dokonalé (i v letadle je odtlumení parádní, i když sedíte nad křídlem u motoru) a lze vypnout nebo dokonce zvýraznit okolní hluk. Také se ANC samo vypne, když začnete na někoho mluvit. O ANC se stará nový čip Google Tensor A1, který vyhodnocuje změny na základě monitorování okolního hluku tempem tři miliony za sekundu.

Mimochodem, kvůli maximální tlumivosti špuntu i pocitu z dobrého nasazení je třeba při vložení sluchátek v uchu jemně pootočit a „zamknout“ je v uchu. Z počátku možná trochu matoucí, ale za chvílí zcela automatické.

Sluchátka samotná vydrží hrát až osm hodin a až 30 hodin při nabíjení z pouzdra (s ANC), bez zapnutého ANC se vydrž dostane až na 48 hodin. Mimochodem, k dobití sluchátek z pouzdra 0 na polovinu postačí několik velmi málo minut. Pouzdro se dá nabíjet USB-C kabelem nebo bezdrátově.

Třetí případnou komplikací pro někoho při rozhodování o nákupu může být cena. Přece jen 6199 korun za sluchátka není zrovna málo. Jasně dostanete do ruky funkční senzory nabitý malý zázrak. Ale 6199 korun?

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Našli jste v článku chybu?