Dlouhá léta patřil k mým nejoblíbenějším smartphonům legendární Huawei P20 Pro. Zdá se ale že jeho místo zabrala novinka na českém trhu Infinix Note 40 Pro.
Koupili jste si letos smartphone?
Aktuálně nenajdete na pultech obchodů smartphone, který by nabízel lepší poměr cena/výkon než právě tenhle telefon. Ale i bez přihlédnutí k ceně jde opravdu o skvělý přístroj, který nemá zásadnějších chyb.
Design je nadmíru povedený, štíhlé tělo optimální velikosti doprovází v prodejním balíčku zahrnutý obal, který koresponduje s barvou telefonu, a navíc svými výřezy nechává vyniknout tvaru i velikosti telefonu. S pouzdry přibalenými k telefonům je právě potíž, že jde většinou o levné plastové šmejdy, které zdvojnásobí velikost telefonu. Ne tak u Infinixu, ani s obalem neztrácí nic na eleganci. Navíc má pouzdro integrovaný magnetický kruh MagSafe, jaký známe z iPhonů. Umožnuje tak přidělaní mobilu k magnetickému držáku do auta, nebo k bezdrátové nabíječce.
Testovaný kousek byl v zelené barvě (Vintage Green), která bohužel ještě nedisponovala barevnou diodou vedle čoček fotoaparátu, jež má za úkol upozorňovat na nejrůznější notifikace mobilu. Všechna ostatní barevná provedení (zlatá a šedočerná) Note 40 Pro už tuto barevnou diskotéku mají.
Srdcem smartphonu je vylepšená verze dva roky starého procesoru MediaTek Helio G99 Ultimate, základní varianta telefonu přichází s pamětí velikosti 256 GB, což už by snad konečně všichni výrobci mobilů mohli vzít jako základní startovací velikost (zdravíme třeba Google Pixel 8) a 12 GB operační paměti.
Navzdory staršímu hardwaru je mobil nadmíru svižný a jen tak nic ho nerozhází. Snad jen absence 5G konektivity.
Displej má úhlopříčku 6,8", jde o 120Hz AMOLED s ochranou Gorilla Glass 5 (má vydržet pád až ze 120 centimetrů) a integrovanou čtečkou otisků prstů. Svítivost je 1300 nitů, čímž výrazně překračuje stín starších bratrů Infinixu, jejichž svítivost a čitelnost displeje na slunci byla mizerná.
Potěší také opravdu rychlé 75W nabíjení, které nabije mobil z nuly na padesát za osm minut. Bezdrátové variantě to bude trvat výrazně déle, ale nabízených 25 bezdrátových watů je také velmi slušných. Bonbonkem pak je reverzní nabíjení, které můžete využít třeba pro dobití chytrých hodinek.
Hlavní objektiv má 108megapixelový senzor s clonou f/1.75, doplněný o optickou stabilizaci, dál je k dispozici 2megapixelový makro snímač a 2megapixelový senzor hloubky a kruhový LED blesk. Na přední straně je 32megapixelový senzor, kterému v případě nutnosti přisvěcuje dvoudiodový blesk
Jak je zvykem o mnohých výrobců mobilů, i Infinix se spojil s jinou značkou, aby si rozšířil publikum. Tentokrát jde o spolupráci s JBL, z níž vzešly stereofonní reproduktory, které nabízejí kvalitní poslech i při vyšších hlasitostech.
Z doplňkové výbavy se sluší zmínit akcelerometr, gyroskop, snímač přiblížení, už málokdy viděný FM přijímač a kompas. Na rozdíl od předchozích Infinixů tu už není jack na sluchátka, ale zase tady je infračervený dálkový ovladač.
Za cenu 6500 korun podle mne aktuálně neseženete lepší telefon. A mám takové podezření, že ani i mnoho dražších smartphonů nedopadne ve srovnání s Infinix Note 40 Pro nějak zásadně lépe.
HP Knowledge HUB pro moderní firemní IT
NOVINKA Navštivte novou speciální on-line zónu CIO Business Worldu, kde vám ve spolupráci s HP budeme průběžně radit, jak snadno a bezpečně pracovat na cestách, jak si usnadnit život používám správných nástrojů, jak zvládnout přechod z kanceláří domů a zase nazpátek a jak se přitom chovat ekologicky.
Pomoc a inspiraci pro moderní IT najdete v našem HP Knowledge HUBu.