Pravidelný přehled bezpečnostních novinek připravovaný ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.
Porovnáváme rizika jednotlivých internetových aplikací/činností. Je rizikovější stahovat filmy z torrentu, používat Twitter s jeho službami pro zkracování odkazů nebo klikat na reklamní bannery? Máme se více bát formátu Flash, nebo souborů PDF? Jak moc jsou otrávené výsledky vyhledávání, ohrožují uživatele smart phonů geolokační služby?
Je to věčný souboj o to, kdo je chytřejší. Zaměstnavatel se snaží, aby lidé v práci pracovali, zaměstnanci mnohdy o opak. Jedním z polí, kde se tato bitva odehrává, je také brouzdání na Internetu. Některé firmy se snaží blokovat přístup k určitým webům (nejen kvůli produktivitě práce, ale i kvůli bezpečnosti IT systémů). Zaměstnanci pak tato opatření různě obcházejí. Jaké metody používají a co s tím může dělat IT oddělení?
Jedním z nejnebezpečnějších malwarů současnosti je „bankovní“ trojský kůň Zeus. Jen v USA způsobil loni malým firmám a organizacím škody za 70 milionů dolarů. Mezinárodní akce proti podvodníkům vedla tentokrát nejen k zatčení různých bílých koní, ale na Ukrajině byli údajně dopadeni i přímo šéfové botnetu. Bude to znamenat jeho konec?
Microsoft vydal mimořádnou bezpečnostní záplatu pro ASP.Net. Zneužitím této zranitelnosti mohl útočník získat administrátorská práva k napadené webové aplikaci.
Čína přitvrzuje. Místní banky a další klíčové společnosti budou zřejmě povinné používat bezpečnostní produkty typu firewallů pouze od domácích firem. Dojde k nějakým protiopatřením, bude výsledkem obchodní válka, začnou snad dokonce firmy jako Cisco opouštět čínský trh?
Útoky proti zranitelnosti v Adobe Readeru prý byly podobně sofistikované jako červ Stuxnet.
Přehled vlastností firewallu v novějších verzích Windows, tipy pro jeho správu.