Internet je plný různých rizikových stránek a nebezpečí na něm číhá i na dospělé, natož na děti. Riskantní může být nejen obyčejné prohlížení internetových stránek, ale i možnost stažení malwaru do počítače či nelegální stahování materiálů chráněných autorským právem. Bez rizika není ani používání sociálních sítí. V našem seriálu vám představíme nástroje, které vám pomohou s hlídáním vašich dětí při jejich online aktivitách.
1. díl – Chraňte své děti před nebezpečím na internetu -- úvod
2. díl – Začněte filtrováním webu
3. díl – Povolte ve Windows povedené funkce týkající se zabezpečení rodiny
4. díl – Nezapomeňte na zabezpečení i u operačního systému Mac OS X
5. díl – Rodičovská ochrana -- Android a Windows Phone
Nezapomeňte na sociální sítě
Pokud se vaše děti pohybují na sociálních sítích typu Facebook, Twitter apod., pak zvažte, zda by nebylo vhodné prověřit nastavení soukromí a zabezpečení. V ideálním případě je samozřejmě vhodné, pokud budete sdílet práva správce ke všem účtům na sociálních sítích u vašich mladších dětí, popřípadě alespoň vytvořte taková pravidla, která vám umožní získat přístup k účtům vašich dětí na vyžádání.
Jakmile získáte přístup k nastavení účtu vašeho dítěte, nastavte, aby příspěvky a naprostá většina ostatního obsahu byla viditelná pouze přátelům či uživatelům, kteří mají příslušné oprávnění. Nezapomeňte zároveň povolit několik dalších, i když volitelných bezpečnostních funkcí, abyste účet ochránili před jeho napadením.
Pokud ani po těchto opatřeních nebudete mít pocit, že je vaše dítě dostatečně chráněno, můžete zvážit nasazení služeb typu Avira Social Network Protection, která dokáže sledovat online aktivity vašeho dítěte a oznamovat jakoukoliv nevhodnou či nepatřičnou komunikaci. Internet. Jak asi víte, může být skutečně docela nebezpečným místem, a tak investice trocha času i peněz do ochrany vašeho dítěte se vám dozajista vyplatí.