Základní kurz
Základy kybernetické bezpečnosti – kurz slouží k pochopení řízení informační bezpečnosti a vysvětlení jednotlivých technických nástrojů. Je vhodný pro každého, kdo se v bezpečnosti informací neorientuje a měl by zájem o obecný přehled.
Legislativní školení
Sestava kurzů zaměřených na poskytnutí potřebných informací těm, kdo zastávají ve svých organizacích role definované zákonem:
Implementace zákona o kybernetické bezpečnosti a GDPR
Manažer kybernetické bezpečnosti
Architekt kybernetické bezpečnosti
Auditor kybernetické bezpečnosti
Technická školení
Bezpečnostních školení pro technické specialisty je v současnosti na trhu široké množ ství. Některá jsou zaměřena na konfiguraci bezpečnostních mechanismů, jako jsou firewally a IPS, jiná pak na techniky penetrač ního testování, etický hacking nebo forenzní sběr dat z počítačových systémů. I přes vysoké množství specializovaných kurzů však na trhu ještě nedávno chyběla školení zamě řená na vybrané specifické aspekty kybernetické bezpečnosti, jejichž znalost je pro mnohé bezpečnostní specialisty téměř nezbytná. Neexistovaly například žádné kurzy, které by se věnovaly analýze škodlivého kódu nebo logů a dalších artefaktů získaných při řešení bezpečnostních incidentů. Proto je pro vás Alef připravil.
Analýza malwaru – kurz je zaměřen na principy detekce a analýzy škodlivého kódu.
Kybernetický útok a obrana v praxi – školení se zabývá vybranými aspekty bezpeč nostního testování, analýzy (detekci škodlivého síťového provozu nebo analýzu logů) a zároveň implementací bezpečnostních opatření.
Nové školení je komplexně vyučováno s využitím kybernetického polygonu – soustavy virtuálních sítí, které odpovídají reálnému prostředí menších organizací.
CompTIA
Security+ – kurz zaměřený na procesní i technické základy kybernetické bezpeč nosti. Vede k nejrozšířenější mezinárodně uznávané certifikaci.
Cybersecurity Analyst+ – školení zaměřené na problematiku detekce a analýzy bezpečnostních incidentů a realizaci reakce na ně, je vhodné zejména pro bezpečnostní analytiky dohledových center SOC a členy reaktivních týmů CSIRT/ CERT.
CompTIA Analyst (CySA+)/Logical Operations CyberSec First Responder (CFR) – kurz připravující studenty na obě uvedené certifikace, oproti kurzu CySA+ je jeho záběr širší a vybraná témata jsou probrána do podstatně větší hloubky.
CASP – CompTIA Advanced Security Practitioner – pokročilý kurz zaměřený na problematiku návrhu a implementace bezpečnostní architektury a procesů.
ISECOM
OPST – OSSTMM Professional Security Tester – školení a certifikace zaměřené na oblast bezpečnostního testování.
OPSA – OSSTMM Professional Security Analyst – kurz zaměřený na teoretické seznámení s metodikou OSSTMM a jejípraktickou aplikací v rámci bezpečnostní analýzy, končí certifikací.
Cybersecurity Awareness program
Cybersecurity Awareness – kontinuální program zvyšování bezpečnostního pově domí zaměstnanců. Struktura a obsah školení jsou vždy připraveny na míru. Primárně bývá obsah školení determinován politikami a směrnicemi zaměřenými na používání informačních a komunikačních technologií v organizaci a zabezpečení informací a informačních a komunikačních technologií. Do školení je vždy rovněž zahrnuta problematika obecných zásad bezpečného chování v organizační síti i mimo ni. V zájmu maximálního osvětlení a zafixování látky jsou probírané koncepty doplňovány o praktické příklady aktuálních hrozeb a korektní postupy v případě styku s nimi.
Budeme se na Vás těšit na nové adrese:
ALEF NULA, a. s.
Pernerova 691/42 186 00
Praha 8
cz-training@alef.com
Kompletní přehled školení a bezplatných seminářů naleznete na https://training.alef.com/cz.