Projekt Fedora sponzoruje organizace Red Hat, takže některé z nově představených funkcí jsou shodné s těmi, které lze najít v OS Red Hat Enterprise Linux. Za hlavní novinku lze považovat technologii VDI (virtual desktop infrastrukture) od Red Hatu, nazývanou SPICE (Simple Protocol for Independent Computing Environments), díky čemuž umožní Fedora přístup k hostovaným virtuálním desktopům přes síť. To má podle dokumentace umožnit z krátkodobého hlediska umožnit zájemcům si tuto technologii ozkoušet a dlouhodobě pak zvýšit možnosti tohoto OS v podnikovém prostředí.
Mezi další novinky, které Fedora 14 s kódovým označením Laughlin přináší, patří podpora rozhraní Meego, dále je to demoverze softwaru Sugar CRM a vývojářské nástroje Sugar. Přidána byla i beta Pearlu 6 s označením Rakudo Star. Podporována je také technologie Intelu IPMI (Intelligent Platform Management Interface), která slouží k dálkové správě serverů a novou generaci služeb pro nahrávání softwaru s názvem systemd, která by měla být již jako výchozí v následující verzi Fedora 15. Operační systém nabídne KDE desktop 4.5 a běží na linuxovém jádru 2.6.35.
Red Hat spustil projekt Fedora v roce 2003 jakožto komunitní verzi svého OS RHEL, zejména pro testování jeho funkcí. K projektu již přispělo více než 20 000 lidí a později byly části Fedory začleněny do RHELu, podobně jako do linuxové distribuce Oraclu, která vychází z RHELu. Z kódů Fedory také vychází tzv. "ruské Windows", více viz článek Vytvoří si Rusko vlastní „Windows“?
Jako u každé beta verze obsahuje Fedora 14 stále nějaké chyby, takže není doporučena pro nasazení na produkční systémy dříve, než bude uvolněna finální verze. Vývojáři ovšem očekávají zpětnou vazbu uživatelů a nahlášení nedostatků, které mohou být opraveny. S dokončením vývoje se počítá v listopadu a do konce roku by se kromě Fedory měly dočkat aktualizace i další linuxové distribuce jako Canonical Ubuntu 10.10, Debian 6 či RHEL 6.