Vyšetřovatelé uvedli, že hackeři „s velkou pravděpodobností“ při nedávném útoku ukradli citlivé údaje 21,5 milionů Američanů. Útočníci získali informace o lidech, kteří si požádali u OPM o bezpečnostní prověrku včetně údajů o jejich známých - partnerech či přátelích, kteří byli při udělování prověrek taktéž prověřováni. Jak uvedlo OPM, útočníci tak získali data o téměř každém, kdo si u něj od roku 2000 zažádal o bezpečnostní prověrku. Hackeři se mimo jiné také dostali k 1,1 milionům otisků prstů.
OPM se stará o velkou většinu bezpečnostních prověrek pracovníků americké vlády, ale i potenciálních zaměstnanců a subdodavatelů, kteří s tamní vládou spolupracují. Při udělování prověrek musejí lidé poskytnout například podrobné informace o své finanční situaci či historii užívání drog.
Nechybí ani výpis z trestního rejstříku, informace o minulých zaměstnavatelích a další citlivá data. Některé záznamy navíc obsahovaly již zmíněné otisky prstů. Jak však uvedlo OPM, z provedeného vyšetřování vyplývá, že ty nejcitlivější údaje o finanční situaci pracovníků či jejich zdravotním stavu nebyly ukradeny.
„Nenalezli jsme žádný důkaz o tom, že by při útoku hackerů byly postiženy systémy, na nichž jsou uloženy informace týkající se zdraví, financí či penzijních plánů federálních zaměstnanců,“ uvedlo OPM s tím, že v současné době probíhá „upgrade“ jeho bezpečnostních systémů.
Informace o krádeži údajů více než dvaceti milionů federálních zaměstnancích přicházejí jen několik měsíců poté, co OPM oznámilo jiný průnik do svých systémů, v rámci kterého byla ukradena data o 4,2 milionech současných i bývalých federálních zaměstnancích. Někteří američtí zákonodárci začali po zveřejnění tohoto útoku volat po tom, aby byly citlivé údaje začaly být ukládány na serverech Ministerstva obrany.