Podle oficiálního příspěvku na blogu Mozilly bylo na veřejně přístupném serveru po dobu asi třiceti dnů od 23. června volně přístupných 76 000 e-mailů a 4 000 hesel. Nic údajně nenapovídá tomu, že by k těmto datům někdo tajně přistupoval, avšak představitelé Mozilly uvedli, že to při vyšetřování nemohlo být vyloučeno. Útočníci, kteří by prolomili šifrování, by hesla nemohli využít k přístupu do sítě Mozilla Developer Network, avšak mohli by je použít k přístupu k jiným účtům daných uživatelů – například k jejich webmailům. To, že data byla měsíc přístupná na veřejném serveru, bylo zapříčiněno selháním blíže nespecifikovaných procesů uvnitř Mozilly.
„V naší komunitě jsme známí tím, že nám záleží na soukromí a bezpečnosti. A tato nešťastná událost nás opravdu velmi mrzí,“ uvedli na oficiálním blogu Stormy Peters a Joe Stevensen z Mozilly. „Šifrovaná hesla byla zašifrována sama o sobě nelze je využít k přihlášení k portálu MDN. Je však možné, že někteří naši uživatelé použili svá původní hesla MDN k přihlašování na jiné webové portály. Postiženým uživatelům jsme proto poslali e-maily s varováním, aby si daná hesla raději preventivně změnili. Pokud jste tedy heslo používali i jinde, doporučujeme je změnit,“ stojí v příspěvku na blogu s tím. Následuje ujištění, že zaměstnanci Mozilly nyní usilovně pracují na zlepšení svých procesů tak, aby se možnost podobné události v budoucnu snížila. Případné dotazy lze zasílat na e-mailovou adresu security@mozilla.org.
Mozilla také zřídila nové vlákno na svém oficiálním fóru, kam kdokoli, kdo by mohl být postižen, může vložit svůj dotaz či žádost o radu. Problém se zveřejněnými daty vývojářů přichází jen několik týdnů po vydání webového prohlížeče Firefox 31, který přináší řadu bezpečnostních vylepšení a změn, jež mají „pomoci k vytvoření bezpečnějšího ekosystému pro uživatele i vývojáře“.