Všechny firmy bez ohledu na jejich velikost se neustále musejí poohlížet po tom, jaké trendy dnes určují směr v oblasti podnikové infrastruktury a co jim mohou přinést pro posílení jejich růst.
Společnost IBM ve svém speciálně upraveném kamionu IBM Systems Truck přivezla reprezentativní průřez svým aktuálním portfoliem podnikového hardwaru a softwaru, jehož podstatnou část tvoří vedle softwarových produktů také servery a úložné systémy. Návštěvníci Invexu přitom nebudou od IBM ošizeni ani o jednu z letošních nejpodstatnějších novinek ve svém portfoliu.
Mezi ně patří Power6 – procesor, který skýtá dosud netušené výkonnostní možnosti a ukrývá nejnovější technologie. Právě Power6 je tudíž v prezentaci IBM věnována značná pozornost. A není to jen o výkonu – žádný výrobce procesorů by si dnes toto slovo nedovolil použít, kdyby jedním dechem nedodal, že myslí také na spotřebu. Pokud tedy IBM tvrdí, že nový procesor poskytuje dvojnásobek výkonu oproti předchůdci Power5, neopomíná patřičně zdůraznit, že se tak děje při srovnatelné spotřebě – což dnes provozovatelé datových center velmi rádi slyší.Přesto si výrobce mohl dovolit vsadit na vyšší takt, takže dvoujádrový Power6 pracuje na 4,7 GHz a obsahuje 790 milionů tranzistorů. Ke klíčovým novinkám patří pochopitelně funkce pro úsporu energie – procesor je schopen dočasně vypínat nevyužité části paměti či přizpůsobovat rychlost zpracování instrukcí tomu, aby nebyla překročena definovaná teplota. Navíc jde o první unixový mikroprocesor, který dokáže na úrovni hardwaru zpracovávat aritmetické výpočty s plovoucí desetinnou čárkou, což ocení podniky, jež používají složité finanční či ERP programy.
17 metrů dlouhý Systems Truck je však doslova nabitý i dalšími technologiemi IBM – ve čtyřech systémových stojanech se nacházejí funkční servery řad System x (x3250, x3455, x3550, x3650 atd.), SystemStorage (SAN 2005-16B Fibre Channel Switch) a BladeCenter (E, H, HT atd.). Na nich jsou nainstalovány demoaplikace (jako například Capacity Manager v5.20, System Availability v5.20, Remote BladeCenter Management a další) a operační systémy.
Kromě toho společnost na Invexu prezentuje také svůj program IBM Express Advantage, zaměřený na vytváření jednotných, ucelených řešení pro středně velké firmy. Cílem programu je poskytnout těmto zákazníkům jednoduchá řešení jejich složitých problémů s využitím komplexní řady produktů, jejichž ceny a provedení jsou přizpůsobeny nejen jejich potřebám, ale i možnostem.
Pav. A2
Vysoký výkon a zároveň energeticky úsporný design, to je heslo dne pro většinu dodavatelů hardwaru podnikové třídy.
Firma Silicon Graphics se letos pochlubila zejména novinkou v oblasti vysoce výkonných systému pro HPC (High-Performance Computing), kterou je SGI Altix ICE 8200, představitel nejnovější generace blade clusterů tohoto výrobce. ICE 8200 poskytuje vysokou hustotu výpočetního výkonu 6 Tflops v jediném racku, který obsahuje až 512 jader procesoru Intel Xeon. To vše zároveň – jak se dnes žádá – s důrazem na nízkou spotřebu energie.
Klíčovou vlastností ICE 8200 je integrovaná kabeláž, která odstraňuje mnohé z běžných problémů spojených s implementací rozsáhlých clusterů. Disponuje rychlým propojením založeným na dvojitém 4x DDR InfiniBandu (s propustností 20 Gb/s) integrovaném do šasi. Cluster je škálovatelný až do tisíců uzlů s efektivním hierarchickým managementem. Právě Invex je ideální příležitostí dovědět se o něm více.
Dalšími lákadly invexovské prezentace SGI je například dvoucestný x86-64 server SGI Altix XE 240, postavený na architektuře dvou až čtyřjádrových procesorů Xeon, nebo linuxový midrange server SGI Altix 450, který je založený na dvoujádrových CPU Intel Itanium 2 Series 9000 a využívá škálovatelný blade design.
Na stánku výrobce dostali prostor také jeho čeští partneři – konkrétně firmy MHM computer (ta bude v rámci prezentace předvádět diskový systém TagmaStore NSC), SVS FEM a SWsoft.
Pav. V, st. 57