Informace se konkrétně objevily na webu jednoho z prodejců a jednalo se o model Core i5 570, který má běžet na frekvenci 2,66 GHz a bude disponovat 8 MB cache. Procesor, který je zaměřený na oblast mainstreamových desktopů, má pak stát 233 dolarů. Také v kolejním obchodě Univerzity v Maine se v ceníku již objevil procesor Core i5 570 a to za podobnou cenu 244 dolarů.
Intel chystá řadu procesorů Core i5 pro novou patici LGA 1156 představit v příštím měsíci. Současně již někteří výrobci jako Gigabyte či Asus ohlásili desky s uvedenou paticí pro desktopy. Podle dosavadních informací se má jednat o čipy, určené pro počítače střední třídy, ale detaily o jejich specifikacích nebyly ještě zveřejněny. Později Intel chystá uvolnit ještě modely Core i3, které mají být zaměřeny na nejnižší segment a doplní tak řadu desktopových Nehalemů, která byla již v loňském roce zahájena uvedením procesorů Core i7, které jsou určeny pro nejnáročnější uživatele.
Intel u procesorů Core i5 zatím ještě neupřesnil ani počet jader, nicméně obecně se očekává, že půjde o nativní čtyřjádra, ale nelze vyloučit, že podobně jako v případě Xeonů řady 5500 budou existovat i dvoujádrové modely. Pozorovatelé také asociují nové desktopové Nehalemy Core i5 s kódovým označením Lynnfield a dále se spekuluje, že dvoujádrové Nehalemy Core i3 ponesou kódové jméno Clarkdale. Nicméně Intel oficiálně nepotvrdil ani tuto informaci, jen upřesnil, že skutečně v druhé polovině letošního roku uvede na trh procesory s těmito kódovými označeními.
Cílem procesorů Core i5 má být zlepšit oproti současným modelům Core 2 výkon vzhledem ke spotřebě a také zrychlit přístup k paměti díky integrování paměťového řadiče přímo do čipu. Otázkou je, jak na tento krok bude reagovat konkurenční AMD, která žádnou novou architekturu neohlásila a její dosavadní procesory postavené na architektuře K10 byly sice schopné úspěšně soupeřit se stávající generací Intelu, ale pravděpodobně ne s tou přicházející. Další ránu zasadí Intel AMD zavedením 32nm procesu výroby, který by měl nejen zefektivnit produkci procesorů, ale umožnit i dosažení vyšších taktovacích frekvencí a nižší spotřeby.