Společnost Panasonic nabije potřebný počet akumulátorů na úpatí hory Fudži. Ty potom vynese tým horských nosičů na vrchol, kde poslouží jako výhradní zdroj napájení pro vysílání přímého přenosu z vrcholu hory.
Společnost chce události využít k představení svých solárních panelů a dobíjecích přenosných jednotek napájení. Podle prohlášení zástupců Panasonicu budou všechny kamery, počítače, pojítka i ostatní vybavení poháněny sluneční energií. Tým pro přímý přenos budou tvořit horští vůdci a technici, kterým pomohou vybraní jednotlivci z řad obyvatel.
K prstencovému zatmění slunce, kdy se měsíc zcela ocitne před sluncem, ale jeho relativní průměr je menší než relativní průměr slunce, dojde 21. května ráno místního času (0:30 letního středoevropského času). Zatmění bude kromě velké části Japonska viditelné i v jižní Číně a na západě a středozápadě USA. Protože jedním z bodů nacházejících se uprostřed pásu zatmění je hora Fudži, rozhodla se společnost Panasonic připravit přímý přenos právě z vrcholku nejvyšší hory Japonska.
Panasonic patří k největším světovým výrobcům akumulátorů včetně těch, které se běžně používají v přenosných počítačích, fotoaparátech nebo videokamerách. Díky akvizici společnosti Sanyo Electric v roce 2010 také získal technologie solárních panelů. Nyní hodlá tyto dvě technologie propojit a nabídnout přenositelný zdroj energie, který lze použít v místech nacházejících se mimo energetickou síť. Sluncem dobíjené akumulátory najdou uplatnění nejen při výpravách do odlehlých míst, ale i v rozvojových zemích.
Hora Fudži, vysoká 3.776 metrů, je nejen nejvyšším vrcholem Japonska, ale i jeho symbolem. V květnu ještě jeho vrchol pokrývá sníh a led, v létě je ale přístupnější a slouží za cíl turistických horských výprav.
Panasonic pro tuto událost vytvořil web a video. Video z YouTube můžete zhlédnout i zde (anglicky):