Něco je ve vašem počítači s operačním systémem Windows špatně. Funguje a pak se zničehonic sám od sebe restartuje a pak zase chvíli funguje a najednou restart. Tento cyklus se neustále náhodně opakuje. Počítač je tím pádem takřka nepoužitelný. Co se s tím dá dělat?
Úvod a úprava nastavení Windows
Něco se s tím dělat dá, i když jednoznačné řešení vám nikdo neprozradí. V operačním systému Windows se nachází volba, která vám alespoň naznačí, kde by mohl být problém. Ovšem ta nejtěžší část nastává po uplatnění této volby.
Pojďme se nejprve podívat na to, co se dá ze samotného pádu systému vyčíst a kde můžeme najít informace o možné příčině pádu operačního systému.
1. Přesuňte se ve Windows do okna pro vyhledávání a sem zadejte příkaz sysdm.cpl. Ve výsledcích pak vyberte program se stejným názvem.
2. Klepněte na záložku Upřesnit.
3. V sekci Spouštění a zotavení systému stiskněte tlačítko Nastavení (jedná se o poslední tlačítko Nastavení, které se nachází dole pod dalšími dvěma stejnojmennými tlačítky).
4. V dialogovém okně, které se vzápětí zobrazí, zrušte volbu Automaticky restartovat.
5. Zkontrolujte, zda je naopak povolena volba Zapsat události do systémového protokolu.
Od této chvíle se při selhání operačního systému počítač nerestartuje. Po pádu operačního systému se pak objeví modrá obrazovka s bílým a pro běžného uživatele možná odstrašujícím textem. Microsoft tuto obrazovku označuje jako chybu Stop (Stop Error), ovšem vžil se pro ni daleko výstižnější pojem – The Blue Screen of Death (BSOD) neboli Modrá obrazovka smrti.