Tchaj-wanská vláda již potvrdila řadu zranění, porušení energetických rozvodů a požáry, které poškodily některé z továren, které se v zasažené oblasti nacházely. Díky zemětřesení byla zastavena také výroba LCD displejů a čipů v Tainanském vědeckém parku, kde sídlí např. společnost Chi Mei Optoelectronics, čtvrtý největší výrobce LCD panelů na světě a také firma TSMC, jež je vůbec největším kontraktním výrobcem čipů.
Pro celosvětový technologický průmysl jde o špatné zprávy, neboť narůstající poptávka po produktech s LCD displeji a polovodičovými čipy už beztak způsobila na trhu nedostatek těchto komponent. Velcí výrobci proto ohlásili plány na rozšiřování svých výrobních provozů, aby byli schopni poptávku uspokojit a poškození stávajících továren je proto v tomto kontextu negativní zprávou. V období od března do června bývá obvykle menší zájem o nové elektronické přístroje a ceny většinou padají, nicméně díky uvedeným okolnostem lze naopak čekat nárůst, tvrdí analytici.
Shawn Lee, analytik společnosti DisplaySearch, říká, že je sice předčasné dělat konkrétní závěry o vlivu zemětřesení v Tchaj-wanu na dodávky LCD obrazovek, ale je zřejmé, že tlaky na pokles jejich cen budou eliminovány a dostupné indikátory spíše mluví o možném nárůstu během tohoto měsíce. Podobná situace je i v oblasti polovodičových čipů, kde TSMC mluví o ztrátě 1,5 dne výroby. Také konkurenční společnost UMC zastavila produkci ve své továrně označované jako Fab 12A v době zemětřesení, i když hlásí jen minoritní škody a očekává též ztrátu 1,5 pracovního dne. Ve stejném dni, kdy došlo k zemětřesení, pak zástupci UMC ohlásili, že hodlají přijmout dalších 1 000 inženýrů na výrobu čipů právě pro továrny na jihu Tchaj-wanu.
Pro Tchaj-wan nejsou seismické aktivity ničím novým a tento ostrov je většinou zasažen několika otřesy každý den. Jsou ovšem často tak malé, že je zachytí je specializované přístroje a zrovna ve čtvrtek zde nastalo celkem 24 otřesů. Firmy proto vytvořily technologie, jak chránit během zemětřesení svoje linky před poškozením a rychle obnovit výrobu. I přesto ale tento proces trvá většinou hodiny či dny.