Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech IDG.cz.
Nová verze iOS 4.3.3 omezuje sledování uživatelů. Data uživatelů smartphonů a tabletů Applu budou uchovávána pouze týden, při vypnutí lokalizačních služeb se informace o poloze vymažou. Údaje také již nejsou jako dosud zálohovány při synchronizaci přes iTunes do PC či Macu, takže tyto informace už nemají být dostupné někomu, kdo se náhodou dostane k takovému počítači.
Společnost AV-Test provedla další ze svých rozsáhlých testů bezpečnostních produktů. Nejlépe obstál Internet Security Suite 2011 od BitDefenderu, naopak zdarma dostupný Microsoft Security Essentials propadl.
Šifrování WPA ve Wi-Fi sítích není už dlouho pokládáno za bezpečné. Nyní se však ukazuje, že jde překonat přímo během minuty, alespoň ve verzi s TKIP (Temporal Key Integrity Protocol). Zbývá doporučit přejít na WPA 2 nebo použít WPA alespoň v kombinaci se silnějším algoritmem AES.
Jaký vliv na budoucnost cloud computingu bude mít nedávný výpadek služeb cloudu Amazonu? Namísto veřejného cloudu v pojetí Amazonu získají možná nyní větší důvěru zákazníků poskytovatelé high-end řešení.
Pokračuje kauza s prolomením sítě Sony Play Station Network.
Sony stále údajně nemá zcela jasno v tom, co všechno bylo odcizeno a kolik účtů bylo zasaženo. Původní podezření na spojitost útoku se skupinou Anonymous se zatím nepotvrdila
Společnost Sony má, jak se zdá, opravdu smůlu. PlayStation Network a Qriocity nejsou jediné, z nichž hackeři odcizili informace o uživatelích a (zřejmě i) jejich platebních kartách. Útok totiž proběhl i na síť na síť Sony Online Entertainment, kde se podvodníci dostali k údajům o dalších 12 700 platebních kartách.
Interní e-maily ukázaly, jak je sledování polohy uživatelů důležité i pro Google.
Julian Assange z WikiLeaks obvinil provozovatele Facebooku, že pomáhají americké vládě sledovat své občany. Veškeré informace mají údajně bez vědomí uživatelů k dispozici i tajné služby. Žádné důkazy pro své tvrzení ale Assange neuvedl a provozovatelé Facebooku obvinění popřeli.