Konkrétně i mnoha uživatelům v České republice dorazil spam s titulkem „Who killed Michael Jackson?“, který odkazuje na spustitelný soubor http://www.mywhitecoat.com/flash-video.exe (viz screenshot níže). I když je tento způsob snahy o infiltraci až do očí bijící, v souvislostí se smrtí popového krále vzbuzuje u uživatelů odkaz pravděpodobně zvědavost a ve velkém měřítku proto dochází po spuštění souboru k infiltraci jejich počítače malwarem.
Smrt Michaela Jacksona přináší již od začátku výrazné problémy, neboť hned po vydání informací o ní začali lidé intenzivně hledat ve velkém měřítku všelijaké informace, které jsou s ní spojeny. Výrazný nárůst zaznamenal vyhledávač Google, kde dotazy na smrt Michaela Jacksona bylo možné počítat na miliony a například internetová encyklopedia Wikipedie se pod náporem uživatelů hledající informace o Jacksonovi dokonce dočasně zkolabovala. Velký zájem zaznamenal také server YouTube, kde se stala intenzivně přehráváná Jacksonova videa. Bylo by proto s podivem, kdyby internetoví útočníci tuto situaci nevyužili a je možné, že spolu s pohřbem popové hvězdy proběhne další vlna podobných útoků.
Rozesílání spamů o údajné vraždě Michaela Jacksona spadá do oblasti sociálního hackingu a útočníkům se tím podařilo dotknout se citlivého místa, kdy řada uživatelů ztrácí v souvislosti s touto událostí běžnou opatrnost. Po prokliknutí na spustitelná soubor s údajnou smrtí jsou uživatelé přesměrování na adresu 87.97.116.131 a do jejich počítače je nainstalována varianta Zbotu, který se soustředí na odcizování bankovních hesel.
Bezpečnostní experti proto v tomto případě uživatele důrazně varují před spouštěním podobných příloh či souborů v odkazech, protože obzvlášť pokud dorazí v nevyžádaném e-mailu od neznámé osoby (v případě spamu, který jsme obdrželi my se jedná o jakéhosi Robyna Fry), je velmi pravděpodobné, že se bude jednat o snahu o infiltraci jejich počítače.