Smlouvu za Českou republiku podepsal NBÚ jakožto gestor problematiky kybernetické bezpečnosti a zároveň národní autorita pro oblast kybernetické bezpečnosti. Dohoda umožňuje čtyři oblasti přístupu k poskytovaným informacím:
- Autorizace „Online přístup ke zdrojovému kódu“. Tento modul dává Národnímu centru kybernetické bezpečnosti (NCKB, organizační složka NBÚ) a dalším určeným orgánům státní správy přístup ke zdrojovému kódu formou zabezpečeného dálkového přístupu, a to v interaktivním čtecím režimu. Cílem je hodnocení bezpečnosti a integrity kódu Microsoft Windows, Office a dalších běžně používaných softwarových produktů. Dále umožňuje analýzu a vývoj vlastních zabezpečovacích nástrojů vč. využití národní šifry v prostředí Microsoft Windows.
- Autorizace „Transparentní centrum“. Tento modul poskytuje NCKB prostředky Transparentního centraMicrosoftu, které je v rámci Evropy umístěno v Bruselu. Dosud tuto možnost NCKB nemělo. Oproti přístupu ke zdrojovému kódu umožňuje přístup do Transparentního centra také hlubší rozbory a strojové (automatizované) testování softwarových produktů společnosti Microsoft včetně jejich dokumentace. Cílem je prověření kvality zdrojového kódu produktů Microsoftu vč. kontroly proti tzv. „zadním vrátkům“.
- Autorizace „Technické údaje“. Účelem tohoto modulu je sdílení technických údajů o produktech, službách a technologiích Microsoftu. Jde např. o plné hodnocení softwarových produktů pro certifikaci Common Criteria, dále přístup k dokumentaci ISO 27001 cloudových služeb, či přístup k auditním zprávám bezpečnosti a soukromí cloudových služeb.
- Autorizace „Sdílení a výměna informací“. Tento modul umožňuje NCKB přijímat v reálném čase informace o možných infekcích počítačů v teritoriu České republiky. NCKB dle původní smlouvy o „Botnet feeds“ z roku 2013 již zhruba 18 měsíců dostává a využívá data společnosti Microsoft o možných infekcích počítačů v ČR. NCKB tyto informace zpracovává a dále předává či ověřuje s národním CERT (CSIRT.CZ), nebo je v případě ohrožení orgánů veřejné moci ČR přímo předává dotyčným organizacím. Dále tento modul umožňuje NCKB předávat hlášení o nových hrozbách, dotazy na možné zranitelnosti v softwarových produktech Microsoftu a obecně dotazy a žádosti o analýzu škodlivého kódu.