Hned několik produktů a služeb podporujících efektivnější nasazení virtualizačních technologií představila firma HP. Zároveň seznámila veřejnost i s výsledky svého průzkumu zaměřeného na stav využití virtualizace v podnicích.
Z nedávného globálního průzkumu na objednávku HP vyplynulo, že virtualizační projekty sice implementovalo 86 procent pracovníků zodpovědných za rozhodování o IT technologiích, drtivá většina respondentů ovšem očekává, že do roku 2010 budou mít virtualizováno jen 25 procent svých technologických prostředí.
Mnozí účastníci průzkumu sice počítají s tím, že nakonec dosáhnou 75procentní virtualizace svých prostředí, avšak pouze jedna třetina těchto technologických implementátorů vnímá virtualizaci jako cenný nástroj pro zajištění chodu podniku. Dvě třetiny implementátorů degradují virtualizaci pouze do role podpůrné technologie.
Přístup HP k virtualizaci je podle jejích představitelů zaměřen na odstraňování technologických překážek, jež snižují praktický dopad virtualizace na fungování podniku. Jde v něm – jednoduše řečeno – o to, že aplikace a podnikové služby mohou spolehlivě fungovat bez ohledu na to, kde a jak jsou hostovány, implementovány v síti a spravovány. Podstatně zjednodušuje správu napříč kombinovaným virtuálním i fyzickým světem a řeší otázku sdružování infrastrukturních prostředků napříč organizací.
Mezi nově představenými produkty jsou blade servery ProLiant přímo navržené pro podporu virtualizace, počítače postavené na bázi tenkých klientů podporujících virtualizované desktopy, dále systémy pro virtualizaci úložných systémů a konečně některé konzultační služby zaměřené na podporu implementace virtualizace v podniku.
Konkrétně se jedná například o blade server ProLiant BL495c, který je navržen tak, aby eliminoval hlavní těžko průchodná místa v paměti, datovém úložišti a síťovém připojení. Například je osazen více sloty pro paměti RAM (až 128 GB), což dovoluje spustit více virtuálních strojů než je obvyklé u standardních modelů.
Noví tencí klienti t5630, t5545, t5540 a t5145 mají povrchovou úpravu DuraFinish odolnou vůči poškrábání a poskytují rozšířené multimediální funkce, zdokonalené funkce zprostředkování, vyšší výkon i lepší podporu správy.
HP ProLiant xw460c Blade Workstation s rozšiřovací grafickou deskou Graphics Expansion Blade navíc poskytuje celou řadu schopností nejnovějších grafických procesorů NVIDIA Quadro FX. Představuje bezpečnější, snadno spravovatelnou pracovní stanici pro finanční obchodování, veřejný sektor, počítačově podporované navrhování ve strojírenství (MCAD) nebo ropný a plynový průzkum.
Mezi vylepšení nástroje HP Virtual Desktop Infrastructure (VDI) patří nové služby pro plánování, rychlé uvedení do provozu a implementaci. Tyto služby určí konkrétní potřeby, které má infrastruktura virtuálních desktopů plnit, a související praktickou hodnotu, takže zákazníci mohou implementovat řešení na míru. Společnost HP rovněž představila nové řešení VDI s technologií Citrix XenDesktop, které se hodí pro menší, základní implementace i celopodnikovou desktopovou infrastrukturu.
Vylepšen byl i software:
Řešení Business Service Management (BSM) a IT Service Management (ITSM) byla rozšířena o nové funkce monitorování a podpory virtualizace, jež umožňují hladce propojit podnikové služby s fyzickými i virtuálními prostředky, na nichž běží. Výsledkem je rychlejší nasazení, nižší náklady a rychlejší řešení problémů.
Produkty Operations Agent, Performance Agent a SiteScope byly vylepšeny o funkce správy hypervisorů včetně možnosti shromažďovat údaje správy pro automatizaci monitorování událostí a dostupnosti, a také řídících procesů napříč heterogenními infrastrukturami.
Network Node Manager i-series byl inovován pro monitorování výkonnosti a dostupnosti sítí, v nichž běží dynamická, virtualizovaná prostředí. Umožňuje zákazníkům proaktivně plánovat a monitorovat síťovou kapacitu.
Nový nástroj Asset Manager identifikuje a spravuje inventář virtuálních počítačů a jejich licence, takže zákazníci mohou platit jen za ty licence, které opravdu potřebují.