Na kritikou zranitelnost Mozillu jako první zřejmě upozornil Morten Kråkvik z norské bezpečnostní firmy Telenor SOC.
Proti chybě již mezitím byly zaznamenány hromadné útoky. Ke zneužití bylo třeba mít zapnutý JavaScript. Zajímavostí je, že malware šířily nejenom weby podvodníků, ale k jeho tiché instalaci (drive-by download) docházelo i při návštěvě webu Nobelovy ceny. Ten se útočníkům neznámo jak podařilo kompromitovat a vsunout sem škodlivý kód. Návštěvníky automaticky přesměroval na web na Tchaj-wanu, odkud se stahovaly trojské koně. Šlo o celou řadu typů malwaru s různými funkcemi, útočníci při tom každopádně získali nad napadenými počítači plnou kontrolu. Podle německé bezpečnostní firmy Avira byl ale malware a jeho komunikace s řídicími servery napsán dost amatérsky.
Opravené verze mají číslo Firefox 3.6.12 a Firefox 3.5.15. Zranitelnost existovala ve Firefoxu pro Windows, Linux i MacOS, ačkoliv útočníci se soustředili téměř výhradně na uživatele Windows. Ve vývoji existující verze Firefox 4 podle Mozilly tímto problémem netrpěla.
Jedná se letos o čtvrtý případ, kdy aktualizace obsahuje pouze jedinou záplatu. Uživatelům Firefoxu by se již měla nabízet automaticky při spuštění prohlížeče.
Zajímavé je, že oprava byla ještě uvolněna i pro verzi 3.5, třebaže Mozilla se zavázala tuto verzi podporovat jen do září 2010.