Inovace umí podle NASA nabít elektrická zařízení, včetně automobilů, extrémní rychlostí, a je určeno pro chlazení vybavení v (už tak studeném) vesmíru.
Automobily standardně vyžadují kolem 20 až 30 minut na jakékoliv alespoň trochu smysluplné dobití, a pro nabití baterie na 90 až 100 % bývá vyžadována déle než hodina, a to mluvíme o komerčních dobíjecích stanicích. Domácí nabíjení zabere hodiny.
Využíváte už ve firmě autonomní agenty postavené na bázi umělé inteligence?
Technologie vyvinutá NASA ve spolupráci s Purdueovou univerzitou může potenciálně zvýšit elektrický náboj v dobíjecích stanicích elektrických automobilů až 4,6násobně v porovnání s nejrychlejšími stanicemi na trhu, a to překvapivě díky odstranění přebytečného tepla vzniklého nabíjením.
Silnější náboj vede k rychlejšímu nabíjení, baterie jsou tak schopny přijmout více energie za daleko kratší dobu – pokud jsou tedy pro tento styl nabíjení vhodné.
Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.
Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.