Společnost prozradila, že bude spolupracovat s malou japonskou firmou aLab. Ta vyvinula síťové zařízení o velikosti domácího routeru, které dokáže detekovat i nepatrný pohyb v trojrozměrném prostoru. NEC bude tato zařízení vyrábět a nabízet jako součást své platformy Connexive. Ta sbírá a analyzuje data od zařízení, přístrojů a automobilů.
Malá zařízení budou využita hlavně v domech, podnikových budovách a jiných stavbách a budou připojena ke klíčovým konstrukčním bodům těchto budov. Budou zaznamenávat pohyb během častých malých zemětřesení v Japonsku. A to i těch, která lidé ani nedokáží postřehnout. Následná analýza shromážděných dat pomůže lépe odhadnout, jak dokáže ta která budova odolávat větším otřesům.
Data mohou být podle zástupců společnosti využita k nalezení slabin budov, k výrobě map nejbezpečnějších míst k úkrytu během velkého zemětřesení nebo k odhadu poškození, pokud by nějaké místo nevydrželo.
Společnost vydala v Japonsku platformu Connexive minulé září. V únoru oznámila partnerství s francouzskou firmou Transatel, s jejíž pomocí by chtěla proniknout i na evropský trh. NEC dále přislíbila přidat v prosinci do své nabídky i službu měřící radiaci včetně venkovních senzorů napájených sluneční energií.
Japonská vláda opakovaně varovala před velkou pravděpodobností, že Tokio a přilehlé oblasti zasáhne silné zemětřesení. Potenciální kupci nemovitostí z řad jednotlivců i podniků také nyní více hledí na pevnost budov a jejich odolnost proti zemětřesení. Minulý rok zasáhlo východní pobřeží země obrovské zemětřesení o síle devět stupňů Richterovy škály. Mnohem větší škody s horšími následky ale způsobily vlny cunami, které následovaly nedlouho po zemětřesení.