Loňský rok nám přinesl hromadu tabletů, my jsme pro vás vybrali deset, které považujeme za nejlepší, nejzajímavější nebo nejinovativnější. Prostě deset tabletů, které se nám líbily nejvíce.
Asus VivoTab RT
Na desátou příčku jsme umístili tablet společnosti Asus – Asus Vivo Tab RT. Jedná se o jeden z nejhezčích a nejtenčích tabletů na trhu. Velmi precizně zpracovaný tablet s kovovým šasi a jasným displejem. Společnost Asus nakombinovala dohromady systém Windows RT a procesor Nvidia Tegra 3, který stále patří k nějvýkonnějším procesorům dneška. Za nejvýraznějšími negativy tabletu je bohužel hlavně jeho operační systém, který je sice plynulý, ale stále má své mouchy. Co se nám také nelíbilo je docela dlouhá doba spouštění jednotlivých aplikací. Oba nedostatky snad Microsoft odladí v některém z updatů. Neduhem, kterému se nevyhne ani jeden producentů tabletů s novým systémem Microsoftu, je jeho spotřeba místa na disku.
Asus PadFone 2
Asus PadFone 2 je vlastně takový hybrid, Kombinuje totiž smartphone s displejem o velikosti 4,7 palce s dokovací stanicí,která funguje jako tablet s velkým, desetipalcovým displejem s IPS obrazovkou a rozlišením 1280 x 800 pixelů. Tablet samotný je bez smartphonu jako tělo bez duše, veškerý důležitý hardware se ukrývá uvnitř telefonu. Příznivce fotografování mobilem jistě potěší fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů. Rychlost, s jakou se telefon po připojení k tabletu přepíná „na velkou obrazovku“ je dobrá, celý proces probíhá velmi svižně. Obě obrazovky jsou velmi dobře podsvětlené s krásnými barvami a velkým kontrastem. Dokonce ani po zvukové stránce to není díky technologii Audio Wizard tak špatné. Celková výdrž tohoto hybridního zařízení je až 16 hodin provozu a tablet se smartphonem dohromady váží méně, než poslední iPady, takže vás ruce nebudou bolet ani po delší době používání.
Samsung Galaxy Note 10.1
Tablet Galaxy Note 10.1 má velký pontenciálm jedná se totiž o jeden z nejvýkonnějších tabletů s Androidem na trhu. Je vybaven čtyřjádrovým procesorem Exynos, 2 GB paměti RAM a desetipalcovým displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů s podporou dotykového pera S Pen. Stylus podporuje mnohem více úrovní přítlaku a podporuje také některé hodně zajímavé funkce. Škoda jen, že rozhraní TouchWiz tablet tolik zpomaluje a nelíbí se nám ani použité plasty.
Amazon Kindle Fire HD
Amazon zaznamenal s prvním modelem tabletu Kindle Fire velký úspěch, a tak není divu, že na něj chtěl navázat novými modely HD. Škoda jen, že v Evropě se Amazon netěší takové popularitě, jako například ve Spojených Státech, kde je velmi oblíbený. Uživatelé tady na starém kontinentu dávají přednost sedmipalcovému tabletu Nexus 7 od Google. Nejspíš za tím stojí absence slotu pro microSD karty, zadní kamery, tlačítek pro ovládání hlasitosti nebo GPS. Amazonem upravený Android je bohužel také pomalejší, než klasický Ice Cream Sandwich nebo Jelly Bean. Pokud vám záleží na velikosti, potom Kindle Fire s devítipalcovou obrazovkou bude lepší volbou.
Asus Transformer Pad 300
Tenhle tablet si nás získal hlavně svou cenou. Pokud jste měli štěstí, dal se v akcích a výprodejích (například během Black Friday) sehnat za 300 dolarů. Transformer Pad 300 je výkonným tabletem za málo peněz a udělá radost a bude užitečný jak v rukou teenagera tak v ruce manažera. Je veselý, barevný a výkonný. Čtyřjádrový procesor, 1 GB paměti RAM to je záruka rychlosti. Je levnější než Transformer Pad Infinity a neztrácí tolik z výkonu. Dokovatelná klávesnice jej promění v malý netbook s výdrží přes 15 hodin. Když k tabletu připojíte joystick a stáhnete některou ze skvělých her pro Android, je o zábavu na dlouhé hodiny postaráno.