Všechny novinky právě představeného Firefoxu se nacházejí v „útrobách“ prohlížeče. Jde například o novou funkci, která je zpřístupněna napsáním „about:permissions“ do adresního řádku a jejímž prostřednictvím se povoluje nastavení cookies, hesel či pop-up oken specifikované na bázi site-by-site (dosud šlo o obecné nastavení platné pro všechny stránky).
Zajímavým, i když poměrně jednoduchým bezpečnostním opatřením je přidání kontrolního mechanizmu pro plug-iny, jenž je zpřístupněn kliknutím na odkaz ve vrchní části správce Add-ons Manager odpovídajícímu příslušnému plug-inu.
Dříve uživatelé Firefoxu museli spoléhat na nástroje třetích stran, jako je například řešení BrowserCheck od společnosti Qualys, pomocí kterých zjišťovali, zda jejich plug-in odpovídá nejnovější variantě.
Z nového Firefoxu lze vůbec vysledovat obavy tvůrců ohledně plug-inů – riziko představují především chyby v plug-inech obecných softwarů, jako je například Adobe Flash, Reader nebo Java – tyto doplňky v současnosti jsou největším ohrožením uživatelů ohledně exploitů, takže přechod vždy na tu nejnovější verzi představuje výraznou bezpečnostní prevenci.
Dalším novým bezpečnostním prvkem je funkce zvýraznění doménových jmen v adresním řádku (například google.com), což by podle tvůrců mělo vést k vyšší pozornosti uživatelů, pokud navštíví nebo jsou přemístěni na weby, jež neodpovídajíc jejich původnímu zadání.
Verze 6 také opravuje zhruba deset zranitelností. Příští verze Firefoxu -- 7.0 (Aurora) -- je ohlášena na příští měsíc.