Následovala ovšem další soudní řízení, vedoucí nakonec k pokutě Evropské komise vůči Intelu kvůli jeho protikonkurenčním praktikám vůči AMD.
Počátkem 21. století AMD vůbec poprvé dominovalo, a to se svými úspěšnými čipy Athlon, nicméně s uvedením architektury Intel Core a přechodem konkurence na model tzv. tik-tak cyklu (nyní model proces-architektura-optimalizace) se AMD stalo pouhou levnou alternativou, kterou zůstalo po více než deset let.
Intel dnes dále dominuje PC trhu, ačkoliv AMD díky svým procesorům Ryzen a Threadripper podniká kroky směrem k nadšencům a těm, kteří si své počítače stavějí sami. Na základě tohoto technologického náskoku se AMD velmi snaží o to, aby svou pozici využilo k urvání většího podílu na vysoce lukrativním trhu serverů. Kromě toho se grafické karty od AMD nacházejí v mnoha herních konzolích a o Sony a Microsoftu se spekuluje, že se společností spolupracují také na dalších generacích těchto strojů.
Na opačné frontě Intel potvrdil, že se v roce 2019 do grafických válek taktéž zapojí, čímž svůj boj s AMD přenese ze spotřebitelského trhu do datových center, kde grafiky hrají stále větší a důležitější roli.