Obrazovka od LG.Philips měří diagonálně přes 4 palce a nabídne rozlišení 320 x 240 pixels. V reálném provozu byl na rozdíl od Sony na tomto displeji – zdeformovaném „pouze“ do oblouku s malým úhlem - zobrazen jenom statický obraz.
Možnost ohýbat displeje je dána tím, že na rozdíl od běžných displejů, kdy je matrice zapuštěna do tenkého skla, bylo v těchto případech místo něj použita tenká vrtsva plastu a kovu. Toto řešení však jako každá technologie vykazuje zpočátku problémy. Především na extrémně ohnutém displeji Sony bylo vidět několik vadných pixelů a objevily se i některé další problémy s barevností při přehrávání.
Několik společnosti, které nemají k dispozici ohebné displeje, ale jejich produkce je připravena na ty klasické tenké, komentovalo počin Sony a LG.Philips slovy, že nynější zákazníci vyhledávají jejich displeje z řady jiných důvodů, než je jejich ohebnost - hlavními požadavky jsou odolnost a malá hmotnost.
OLED je pro Sony strategickou technologií pro budoucnost, což potvrzuje představení klasických OLED TV ve velikostech 11 až 27 palců v lednu tohoto roku. Minulý týden pak Sony představila OLED TV z předprodukční série s integrovaným digitálním tunerem a HDMI vstupem.
- - Tomáš Jirásko