Mnozí příznivci plazmových televizí (PDP) vyšší třídy byli smutní, když se v roce 2008 Pioneer rozhodl ukončit výrobu svých známých plazmových high-definition televizorů. Nicméně značka a její zkušenosti nepřestaly existovat, o různé její části jevili a jeví zájem různí bývalí konkurenti Pionneru. Například společnost Panasonic loni oznámila partnerství s Pioneerem, v jehož rámci Panasonic získal znalosti a technologie, které později využil ve výrobě řady televizorů Viera G2 s novým panelem NeoPDP. I díky technologiím Pioneer je tedy Panasonic nyní na špici ve výrobě spotřebitelských PDP displejů.
Nicméně Panasonic není jedinou společností, které hodlá těžit ze zkušeností Pioneeru, nejnověji oznámil Sharp (mimochodem všechny tři společnosti jsou japonské), že vydá řadu televizí pod značkou Pioneer Elite, která má i dnes velmi dobrý zvuk. Jistý zádrhel je v tom, že nepůjde o plazmové televize, ale o LCD obrazovky Quattron, které vyrábí Sharp a které používají čtyři barevné pixely místo tradičních tří (RGBY). Žlutá barva navíc dodává lepší možnosti například při zobrazování zlaté a sluneční barvy.
Při bližším pohledu je to vlastně v souladu s tím, co Pioneer zvažoval i v roce 2008, tedy že pod značkou svých televizí Kuro bude používat i LCD obrazovky, které již v té době nabízely lepší poměr ceny a výkonu než PDP.
Pro Sharp je výhodné, že získá přístup ke značce s dobrou pověstí a tedy i možnost diferencovat část své výrobní řady jako high-end produkt. Pioneer tím naopak do jisté míry obnovuje zašlou slávu svých televizorů a získává opět ladící doplněk pro své Blu-ray přehrávače a A/V receivery.
Nové televizory Sharp Pioneer Elite budou nejprve uvedeny na trh v USA a Kanadě, pokud budou úspěšné, začnou se prodávat i na dalších trzích.