Osm z chyb má rating „High“, tedy druhý nejzávažnější stupeň ohrožení uživatelů, dalších sedm pak "medium," a konečně pět nese označení "low."
Sedm ze zranitelností bylo popsáno v rámci rychlého popisu Googlu jako chyby v zápisu a čtení při práci s pamětí – v tomto případě prý odpovídající funkce nekontroluje, zda na vstupu nebylo přesaženo alokované kapacity vyrovnávací paměti (out-of-bounds).
Google vyplatil v rámci svého programu, v němž platí za nalezené chyby třetím stranám, 7 500 dolarů šesti výzkumníkům, který mu oznámili celkem devět zranitelností, a to včetně dvou, které se striktně netýkaly jenom browseru Chrome. Například jedna z nich se vztahovala k chybě v linuxovém ovladači pro zařízení nVidia.
Zbývajících jedenáct zranitelností pak bylo odhaleno interním týmem Googlu nebo ve spolupráci s Microsoftem, anebo nebyly tak závažné, aby mohl jejich objevitel získat z odpovídajícího programu Googlu nějaké finanční prostředky.
Google rovněž předal dodatečných 9 tisíc dolarů šestici výzkumníků, která objevila některé závažné zranitelnosti dříve -- ještě v průběhu vývojového procesu Chrome 19.
V tomto roce Google už vyplatil více než 230 tisíc dolarů externím výzkumníkům v rámci odhalení chyb ve svém internetovém prohlížeči. Více než polovina z nich – 120 tisíc dolarů, bylo přitom vyplaceno v březnu na akci "Pwnium".
Nejnovější update je už letos třináctý, který opravuje jednu nebo více zranitelností Chrome. Podle nejnovějšího žebříčku Net Applications má Chrome podíl okolo 19 %. StatCounter zase v dubnu přisoudil Chromu podíl 31 %.
Chrome 19 nabízí i nové funkce – třeba synchronizaci tabulek. Tato funkce už doplňuje podobně koncipovaná řešení pro on-line synchonizaci bookmarků, hesel či aplikací.