Qualcomm se pokouší o to stát se průkopníkem ve vývoji elegantních nositelných aparatur typu chytré hodinky, chytré pásky nebo chytré brýle, které by všechny nabídly dlouho výdrž baterie. S Wi-fi, Bluetooth a LTE firma umožňuje svým přístrojů různé způsoby připojení na internet, navíc s přidanou výhodou možnosti neužívat smartphone jako rozhraní.
V jádru platformy Wear je Wear 2100 čip, do kterého může být přidán právě LTE modul. Bude prvním z rodiny čipů, které firma vyrobí speciálně pro nositelná zařízení. Jde vlastně o zmenšenou verzi Snapdragon 400 čipu, který se nyní užívá v chytrých telefonech.
Firma LG Electronics prohlásila, že první chytré hodinky s Wear 2100 čipem vydá někdy ke konci roku. Společnost již minulý rok ohlásila hodinky LG Watch Urbane 2nd Edition LTE, z jejich výroby však sešlo kvůli problémům s hadwarem. Nyní by však projekt mohl být obnoven díky čipu Qualcommu.
Jiná nositelná zařízení s připojením na internet existují, ale většina beží na 2G nebo 3G síti. LTE modemy jsou náročnější na baterii, tudíž je 2G/3G způsob připojení obecně považován za efektivnější.
Qualcommu se však podařilo nejen zmenšit velikost modemů, ale také je učinit mnohem šetrnější k baterii.
Okolo 65 chytrých hodinek s platformou Android Ware již používá čipy od Qualcommu. Nově však společnost dodá softwarové nástroje pro své zákazníky, aby si mohli vytvořit vlastní zařízení.
Qualcomm tak následuje cestu vytyčenou Intelem a MIPS, kteří nabízí spoustu modulů pro nositelné aparatury.