Sean Koehl, technologický evangelista ve společnosti Intel, říká, že vyvíjející se technologie jednoho dne zcela změní způsob, jak interagujeme s elektronickými zařízeními i mezi sebou navzájem. Podle něj by se již do pěti let mohly objevit internetové aplikace, které budou přinášet realistické trojrozměrné zobrazení.
Koehl si myslí, že i lidské životy budou za několik let díky technologiím velmi odlišné od současné podoby. Pokud se podle něj podíváme na trendy posledního dekády, hlavními rysy bylo rozšiřování počítačů a nárůst mobility. Nyní dojde na přidání inteligence a schopností technologií. A rozšíření o třetí rozměr pak může přinést velmi odlišné zážitky, než na jaké jsme byli zvyklí dosud.
Ze všech nových technologií, které jsou momentálně ve vývoji v laboratořích společnosti Intel je Koehl nejvíce vzrušený právě ze 3D technologie a způsobu, jak pomocí ní je možné pracovat s on-line informacemi. Trojrozměrné prostředí by mohlo být pomocí internetu dostupné během pěti let, i když řada činností zůstane i nadále ve dvou dimenzích, jako např. čtení textů. Ve třech rozměrech bude možné pak dělat věci, které současný internet vůbec neumožňuje. Budou moci vzniknout například virtuální konferenční místnosti, ve kterých se účastníci přednášek budou cítit tak, jako by seděli u stolu vedle mluvčího. Ten ovšem bude moci být tisíce kilometrů daleko.
Podle Koehla to přinese flexibilitu do využívání virtuální reality. Dnes je ve virtuálních světech grafika stále trochu pozadu, nicméně jakmile se dostaneme do určité úrovně grafického výkonu, realismus virtuálního světa se promění mílovými kroky a možná už v 10 letech by mohla virtuální realita vypadat jako dnešní hollywoodské filmy generované počítači.
S touto vizí souhlasí i Dan Olds, analytik společnosti Gabriel Consulting Group, podle kterého třetí rozměr bude velkou změnou v tom, jak se používá počítačová síť. Ultrarealistická prezentace lidí a míst pomocí internetu změní řadu věcí a postupně lidé začnou provozovat virtuální setkání na úkor těch fyzických. Je to také velká příležitost pro zábavu a dále to omezí nutnost cestovat a utrácet a letenky, benzín a stát ve frontách. Spolu se zdokonalováním technologie budou mít uživatelé lepší výběr a budou moci ve virtuálním prostředí vlastně kdykoliv dělat cokoliv. Zaměstnanci budou moci ještě více pracovat na dálku a firmy by pak mohly tuto technologii využít pro nabídnutí lepších služeb zákazníkům.