Jde o předstupeň soutěže Subterranean Challenge („podzemní výzva“), při níž 9 týmů z celého světa vyšle své robotické systémy do podzemí, kde mají vyhledávat, detekovat a odeslat přesnou lokaci různých „artefaktů“ – objektů předem umístěných vědci do oblasti. Půjde kupříkladu o „přeživší“ (manekýni), elektrické pumpy, batohy, mobilní telefony, hasičské přístroje, zdroje energie nebo unikající plyn.
Týmy získají hodnocení na základě schopností jejich systémů: čím rychlejší a lepší situační povědomí v neznámém terénu prokážou, tím více bodů získají.
Podzemní prostory zahrnují úzké průchody, ostré zatáčky, schody, koleje, dlouhé propady, bahno, vodu a další náročné terénní prvky.
Cvičení se mimo jiné zúčastní i australský tým Data61 z Queenslandské univerzity. Inženýři v tomto případě otestují vícero různých robotů: mezi nimi takového, který využívá tankové pásy a dalšího se šesti chodidly. Nechybí LIDARový systém a schopnost pohybovat se bez upadnutí i bez GPS systému. Jednou z klíčových výzev bude schopnost odesílat zpět data z podzemí, čehož chtějí vědci dosáhnout, mimo jiné, kvalitní kompresí mapových snímků.