Microsoft připravuje „jeden z nejvýraznějších“ updatů Windows

Windows 10 se nejspíš už na podzim dočkají zásadní proměny, avizuje šéf Microsoftu.

Microsoft připravuje „jeden z nejvýraznějších“ updatů Windows


Šéf Microsoftu Satya Nadella na konferenci Microsoft Build naznačil, jaký bude příští update Windows 10. Dle něj půjde o jednu z nejvýraznějších aktualizací Windows za uplynulých deset let. Sám ji prý už nějakou dobu testuje.

„Brzy se s vámi podělíme o jeden z nejvýznamnějších updatů Windows poslední dekády, který nabídne větší ekonomické příležitosti pro vývojáře a tvůrce. Sám ho zkouším už několik měsíců a jsem z příští generace Windows vyloženě nadšený,“ podělil se o své pocity Nadella, s největší pravděpodobností hovořící o verzi označované jako Windows 10 21H2 nebo též Sun Valley, která má vyjít na podzim.

V jeden moment své řeči však jako by mluvil o Windows 10X, zjednodušené verzi Windows, která se měla původně objevit se zařízením Surface Neo. Její vývoj však dle nedávných vyjádření firma odložila, aby se soustředila právě na „hlavní“ Windows, v nichž najde uplatnění alespoň část kódu a funkcí zamýšlených pro Windows 10X. Jak je vidět už z buildů dostupných v rámci Insider programu, podzimní update Windows by měl zahrnovat mimo jiné nové uživatelské rozhraní s nově pojatými systémovými ikonami, úpravy Start menu nebo automatické HDR pro počítačové hry.

Hodí se připomenout, že updaty za poslední zhruba rok a půl mnoho zásadního nepřinesly, navíc se utvořila poměrně silná komunita uživatelů spokojených se stávající podobou systému a stavějících se zdráhavě vůči novinkám. Jak naznačují aktuální slova šéfa Microsoftu, na podzim firma potěší skupinu uživatelů smýšlejících opačně.

 

Originální text: 

Úvodní foto: Internet Info DG


Komentáře