Mozilla uvedla Firefox 5. Nová verze prohlížeče současně opravuje bezpečnostní zranitelnosti. Pravděpodobně nejvážnější z nich byla ve vykreslování 3D grafiky pomocí WebGL. Vylepšena má být podpora pro HTML 5.
Členové skupiny Anonymous byli zatýkání ve Španělsku a Turecku. K úhoně přišli ti, kteří DDoS útok neprováděli pomocí botnetů, ale jednoduchým řešením Low Orbit Ion Cannon, které však lze snadno vystopovat k původci.
Novou on-line službu NetHound pro vzdálenou analýzu provozu sítí představila společnost AdvaICT.
Jak testovat bezpečnostní programy a jak vůbec vypracovat metodiku, aby výsledky pak o něčem relevantním vypovídaly? Problém je zde ukázán na příkladu testu firewallů, kdy nevhodně navržená metodika zkoumá ve skutečnosti funkcionalitu behaviour blockers (HIPS).
Realita a mýty o bezpečnosti Linuxu a Unixu. Proč je zde méně malwaru než pro Windows? Nejde o bezpečnost samotných systémů, útočníky odrazuje především malé rozšíření těchto systémů. Naopak Android, ač je postavený též na Linuxu, je už pro ně zajímavý, a proto malwaru pro tuto platformu neustále přibývá.
Přihlašovací údaje ukradené skupinou LulzSec ukazují na přetrvávající používání slabých hesel. Nejrozšířenější je stále řetězec 123456.
Google představil nový nástroj s názvem Me on the Web, který umožňuje všem uživatelům s účtem na Googlu sledovat, jaké osobní informace jsou o nich volně dostupné na internetu
Znovu Google: DOM Snitch je bezplatné rozšíření prohlížeče Chromě pro testování bezpečnosti webových aplikací. Google podle svých slov rovněž pracuje na nástroji určeném pro testování aplikací na straně serverů.